Nissan Leaf ide do predaja ako športový „hot-hatch“ Nismo. Čo ponúkne?

0

Nissan prestavil novú verziu elektrického bestselleru Nissan Leaf NISMO. Tento prívlastok je skratkou športovej divízie japonskej automobilky „NISsan MOtorsports“. Takže charakter novinky je jasný. Čím všetkým sa bude líšiť od štandardnej verzie a dá sa považovať za hot-hatch?

Brian Maragno, šéf predaja a marketingu elektromobilov Nissan, nedávno informoval, že pripravovaná nová  verzia modelu Leaf s väčšou batériou „E-Plus“ bude disponovať aj väčším výkonom. A to až 200 konských síl, čím bude konkurovať niektorým menším hot-hatchom. Avšak hot-hatche nie sú len o výkone, ale aj o športovej technike. A práve tú dostala verzia NISMO.

Prekvapenie, vychádza so 40 kWh verzie

Veľkým prekvapením je pre nás v prípade nového Nissanu Leaf NISMO najmä to, že bude vychádzať so súčasnej verzie, ktorá disponuje 40 kWh batériou a výkonom 110 kW (147 koní). Sme tak zvedaví, či sa dočká športovej verzie aj výkonnejší 200-koňový variant E-Plus.

Na druhej strane, model E-Plus so 60 kWh batériou by bol zrejme vo verzii NISMO príliš drahý, a tak sa Nissan rozhodol pre úpravu štandardného modelu. Veď v prípade elektromotora nie je problémom jeho nastavenie na športovejšiu charakteristiku.

Leaf už 7. modelom NISMO

Divízia Nissan Motorsports uviedla na trh prvý bežný model vo verzii NISMO v roku 2013, a to v podobe modelu Juke. Ten nasledovali aj ďalšie modely, a to March, Note, 370Z, GT-R a Serena. Nissan tak má so športovou úpravou svojich „sérioviek“ pomerne slušné skúsenosti. Leaf však bude prvým elektrifikovaným modelom.

V čom sa líši NISMO od bežnej verzie?

Nissan Leaf NISMO má zdokonalenú riadiacu jednotku, ktorá zabezpečuje lepšiu odozvu akcelerátora a zrýchlenie, športové pneumatiky a zavesenie kolies pre lepšiu ovládateľnosť, avšak s dôrazom na jazdný komfort a športové prvky interiéru aj exteriéru. Celý zoznam zmien, vylepšení a doplnkovej výbavy nájdete na nasledujúcom obrázku.

nissan leaf nismo vybava

Zdroj: Nissan

V predaji už koncom mesiaca

Novinka Nissan Leaf NISMO sa dostane do predaja už 31. júla. Najskôr však len v Japonsku. Časová os pre ďalšie trhy zatiaľ známa nie je. O dostupnosti na Slovensku vás budeme samozrejme informovať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda Fabia novej generácie príde zrejme aj v elektrifikovanej športovej verzii RS
BMW i3 kráča s dobou. Dostane väčšiu batériu, ktorá môže zabiť Rexa
Nissan Leaf E-Plus: Novinka ponúkne okrem väčšej batérie aj vysoký výkon

Nissan Leaf prebral žezlo od Renaultu Zoe

Na záver ešte jedna štatistická správa. Nissanu Leaf sa podarilo ukončiť pomerne dlhú dominanciu Renaultu Zoe, ktorý bol 2 roky po sebe najpredávanejším automobilom do zásuvky v Európe. Za prvý polrok 2018 bolo zaregistrovaných viac ako 18 000 vozidiel. Od spustenia predaja na starom kontinente v októbri 2017 si 2. generáciu Leafu objednalo vyše 37 000 zákazníkov. Gratulujeme! 🙂

Zdroj: Nissan

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár