Vylepšený Nissan Leaf E-Plus príde neskôr kvôli zatknutiu šéfa aliancie

0

Zatknutie šéfa automobilovej aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi bude mať vplyv na príchod elektromobilu Nissan Leaf E-Plus. Ten ponúkne okrem iného vyšší dojazd a výkon ako aktuálne dostupná verzia.

Carlos Ghosn, šéf aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi, bol zhruba pred týždňom zatknutý pre podozrenie z finančných machinácií. Dôsledkom toho prišiel o dôveru v automobilkách Nissan a Mitsubishi, ktoré ho zbavili funkcie predsedu svojich správnych rád.

Žiaľ, tieto kroky odsunú predstavenie modelu Nissan Leaf E-Plus so 60 kWh. Ten sa má začať dodávať začiatkom budúceho roka. Automobilka Nissan aktuálne informuje prostredníctvom Reuters, že odkladá odhalenie (pôvodne 28.11.) top verzie svojho elektrického bestselleru.

„Chceme tým zabezpečiť, že tento dôležitý produkt získa pozornosť, ktorú si zaslúži,“ povedal hovorca automobilky Nissan. Reaguje tým na aktuálnu mediálnu situáciu, ktorá sa točí okolo údajného škandálu Carlosa Ghosna. Ten mal zatajiť skutočnú výšku svojich príjmov a zneužívať firemné financie pre svoje osobné účely.

Podstatné je však to, že záujemcovia o Nissan Leaf s vyšším dojazdom a výkonom si budú musieť na jeho predstavenie počkať dlhšie. Čo nám má táto top verzia E-Plus ponúknuť?

Nissan Leaf E-Plus – neoficiálne špecifikácie

Nissan Leaf E-Plus má disponovať 60 kWh batériou, pričom aktuálne predávaná verzia ponúka kapacitu 40 kWh. To by malo teoreticky znamenať 50 % navýšenie dojazdu v prípade novinky. 40 kWh verzia ponúka dojazd 270 km (WLTP), takže verzia E-Plus by mohla zvládnuť okolo 400 km.

Nový elektromobil však ponúkne aj vyšší výkon a rýchlejšie nabíjanie. Výkon má vzrásť zo 147 na 200 konských síl. Súčasná verzia pritom disponuje zaujímavým krútiacim momentom 320 Nm a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 7,7 s, takže novinka sa môže parametrami priblížiť k „hot hatchom“. Taktiež bude podporovať rýchlonabíjanie výkonom 100 kW. To je vzhľadom na väčšiu kapacitu batérie logický krok. 40 kWh verzia pritom podporuje “len” 50 kW rýchlonabíjanie.

Uniknuté informácie nám taktiež dávajú predstavu o možnej cene verzie E-Plus. Tá by mala byť drahšia vo všetkých stupňoch výbavy o 5 500 $ (cca 4 800 €) v porovnaní s bežnou verziou.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Cena Nissanu Leaf sa môže kvôli Brexitu výrazne zvýšiť. O koľko?
Elektrické SUV Nissan: Prvé neoficiálne informácie o cene a dojazde
Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi pracuje na nabíjaní elektromobilov za jazdyn

Zdroj titulnej fotografie: Nissan

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár