Nový Nissan Leaf e+ je v SR drahší ako jeho úvodná limitovaná edícia

3

Nový Nissan Leaf e+ so 62 kWh batériou a predĺženým dojazdom prichádza do Európy, vrátane Slovenska, v „štandardnej“ verzii. Slovenská cena však nepoteší.

Nissan predstavil svoj vylepšený model Leaf e+ začiatkom tohto roka. Ten sa môže pochváliť väčšou batériou (62 kWh), dojazdom (385 km – WLTP), výkonom (160 kW) aj rýchlejším nabíjaním (70 – 100 kW DC). Spočiatku však bol dostupný len v limitovanej edícii 3.ZERO.

Táto „limitka“ nie vôbec lacná, veď elektrický hatchback nižšej strednej triedy bol v čase predstavenia ocenený na 45 500 €. Verili sme tak, že bežne dostupná verzia modelu Nissan Leaf e+ prinesie adekvátnejšiu cenu.

2 nové varianty pre Európu

Aktuálne Nissan hlási, že do Európy „prichádzajú“ 2 nové varianty Leafu e+, ktoré nájdeme v bežnej ponuke. A to v známych výbavových stupňoch Tekna a N-Connecta. Ich dodávky na starý kontinent sú pritom naplánované na jeseň tohto roku.

Slovenské možnosti a ceny

Na slovenskej stránke Nissanu sa aktuálne nachádzajú 2 cenníky pre model Leaf. Jeden je vyhradený pre limitovanú edíciu 3.ZERO, pričom verzia „e+“ vyjde na 44 750 €. V druhom nájdeme štandardné verzie, vrátane „e+“ v najvyššej výbave Tekna. „N-Connecta“ v ňom chýba.

Pomerne paradoxné je, že podľa týchto cenníkov je limitovaná edícia 3.ZERO, ktorá obsahuje zrejme veľmi podobnú výbavu, lacnejšia ako nová štandardne dostupná verzia Tekna s cenovkou 45 200 €. A ďalšia sľubovaná verzia v nižšej výbave N-Connecta zrejme nebude o moc lacnejšia, keďže cenový rozdiel medzi touto a najvyššou výbavou Tekna je v rámci modelu so 40 kWh batériou 1 270 €.

Je konkurencieschopná?

Cena 45 200 € sa na prvý pohľad nezdá príliš konkurencieschopná. Najmä v porovnaní s modelmi Hyundai Kona Electric 64 kWh (WLTP dojazd 449 km, cena: od 38 490 €, top verzia: 42 490 €), Kia e-Niro 64 kWh (WLTP dojazd 457 km, podobná cena ako v prípade modelu Kona) či Tesla Model 3 Standard Range (354 km podľa prísnejšieho cyklu EPA, cena: cca 40 000 €). Navyše na trh mieri vynovený Hyundai Ioniq Electric s väčšou batériou a dojazdom.

Nissan si však zatiaľ zrejme môže dovoliť takúto cenovú politiku, nakoľko Kia a Hyundai nedokážu patrične uspokojovať dopyt po svojich modeloch a základná verzia Modelu 3 sa dostane do Európy cca o pol roka. Nissan navyše uvádza, že o limitovanú edíciu 3.ZERO bol v Európe veľký záujem. Nuž veríme, že časom bude Nissan nútený zlacniť všetky verzie modelu Leaf.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Nissan

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nissan zvýšil ceny nového Leafu kvôli veľkému zájmu. O koľko zdražel u nás?
Tesla-noviny: Zlacnenie všetkých áut, Model 3 Standard v EÚ, nový Model S, žiadny zisk
Prvé elektrické Audi dostalo slovenské ceny. Je lacnejšie ako Tesla Model X

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. nissan stale elektromobilitu sabotuje a dokazuje to aj tymito nezmyselnymi cenami. Mali by to vyuzit korejci, poriadne nastartovat vyrobu ich vybornych modelov a potom by sa nissan len tak divil, ako mu padaju predaje..

  2. za 45.000 sa uz da zohnat jazdena Tesla S, ktora je vesmirna lod oproti tomuto. Len blazon by tolko vyhodil za Leafa s nalepkou rapidgate.

Pridajte komentár