Nissan zvýšil ceny nového Leafu kvôli veľkému zájmu. O koľko zdražel u nás?

0

Záujem o nový Nissan Leaf stúpa do výšin. Len vo februári sa predalo v Európe a Japonsku takmer 7 500 kusov. Automobilka Nissan reaguje na vysoký dopyt zvýšením cien. A týka sa to aj slovenského trhu.

Pôvodný Nissan Leaf je najpredávanejším elektrickým automobilom sveta. Nový model je lepší vo všetkých ohľadoch, pritom jeho cena sa výrazne od 1.generácie nelíši. Niet preto divu, že je o novinku obrovský záujem. A to až taký, že výrobca pristúpil k navýšeniu cien.

Porovnanie cien v SR

V nasledujúcom odstavci nájdete pôvodné a nové ceny Nissanu Leaf 2018, a to pre všetky stupne výbavy.

  1. stupeň výbavy – Visia: 31 400 €
  2. stupeň výbavy – Acenta: 32 900 €
  3. stupeň výbavy – N-Connecta: 34 900 €
  4. stupeň výbavy – Tekna: 36 400 €
  1. stupeň výbavy – Visia: 32 750 €
  2. stupeň výbavy – Acenta: 34 250 €
  3. stupeň výbavy – N-Connecta: 36 350 €
  4. stupeň výbavy – Tekna: 37 850 €

SÚVISIACE ČLÁNKY:
TEST: Tesla Model 3 vs. Nissan Leaf 2018 vs. Chevrolet Bolt/Opel Ampera-e
Súboj vykurovacích systémov pri -12 °C: Model 3 vs. Civic (ICE) vs. Leaf
Nový Nissan Leaf dostal slovenské ceny. Predávať sa bude v 4 stupňoch výbavy

Verzia s vyšším dojazdom príde skôr

Zástupcovia Nissanu potvrdili portálu Hybrid, že Nissan Leaf so 60 kWh batériou príde na trh do pol roka. Pôvodné informácie pritom hovorili až o začiatku roka 2019. Táto verzia by mala ponúknuť zhruba o polovicu vyšší dojazd ako tá aktuálna (378 km – NEDC / 285 km – WLTP). V reálnej prevádzke tak môžeme očakávať dojazd okolo 400 km.

Leaf vs. Model 3

V úvode sme už naznačili predaje nového Nissanu Leaf. Len v Európe, Japonsku a USA sa ho predalo vo februári tohto roku takmer 8 400 ks. Méta 100 000 ks ročne by tak nemala byť pre túto japonskú elektrickú novinku žiadnym problémom.

Zaujímavé bude sledovať počet predaných, resp. dodaných elektrických modelov Nissan Leaf a Tesla Model 3. Tesla plánovala vyrábať od začiatku tohto roka 5 000 ks týždenne, pričom v priebehu roka mala produkcia stúpnuť až na 10 000 ks. Avšak problémy kalifornskej automobilky vo výrobe zdá sa vracajú Leaf do hry o najpredávanejší elektromobil roka 2018.

Zdroje: Insideevs, HybridNissan

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár