Nissan predstavil „zvýšený“ elektrický sedan s dojazdom cez 600 km

0

Na prebiehajúcom autosalóne v Detroite bol predstavený plne elektrický koncept s názvom Nissan IMs. Podľa výrobcu má predstavovať nový segment vozidiel, tzv. „zvýšený sedan“. Model disponuje veľkým výkonom a dojazdom. Taktiež ponúka zaujímavé riešenie zadného radu sedadiel.

Tak už aj Nissan má svoj koncepčný elektrický sedan. Ten atakuje svojimi rozmermi 4 845 mm (dĺžka) x 1 900 (šírka) x 1 500 (výška) x 2 900 mm (zázvor náprav) vyššiu strednú triedu.

Nissan IMs je podľa japonskej automobilky výnimočný svojim „zvýšeným postojom“ a usporiadaním sedadiel. Údaj o svetlej výške žiaľ známy nie je. Jedná sa teda o akýsi „crossover-sedan“, ktorému napomáhajú aj veľké 22-palcové disky kolies.

„Nissan IMs je odvážny koncept, ktorý prestavuje zrod úplne nového segmentu vozidiel – zvýšený elektrický športový sedan,“ povedal Denis Le Vot, viceprezident a predseda riadiaceho výboru spoločnosti Nissan Severná Amerika.

Usporiadanie sedadiel „2 + 1 + 2“

Nissan uvádza, že interiér je konfigurovaný spôsobom 2 + 1 + 2, pričom spôsob usporiadania sedadiel nazýva „Premium Seat“. Špecifickým je najmä zadný rad sedadiel. Jeho stredné miesto je totiž netradične širšie ako tie krajné. Operadlá bočných sedadiel je navyše možné sklopiť do vodorovnej polohy, pričom slúžia ako opierky rúk.

Jediný zadný pasažier tak má k dispozícii extra veľké a komfortné „obývačkové“ kreslo. Vďaka absencii B-stĺpika ponúka koncept nadštandardný komfort aj pri nastupovaní a vystupovaní.

Extra výkon aj dojazd

Nissan IMs sa môže pochváliť výkonom 360 kW (483 k) a krútiacim momentom 800 Nm. Ten zabezpečujú 2 elektromotory, ktoré poháňajú obe nápravy. Aj vďaka ním sa malo konštruktérom podariť dosiahnuť ideálne rozloženie hmotnosti, výnimočnú trakciu a vynikajúce schopnosti pri prejazde zákrut. Elektromobil je taktiež vybavený vzduchovým odpružením.

Súčasťou pohonnej jednotky je aj batéria s kapacitou 115 kWh. Tá má podľa automobilky zabezpečiť vozidlu dojazd až 612 km na jedno nabitie. Neuvádza však podľa akého cyklu.

Nissan nás okrem predstaveného koncepčného sedanu potešil v Detroite aj vyhlásením, že do roku 2022 uvedie ďalších 7 elektrických vozidiel. Jedným z nich bude pravdepodobne aj dlho očakávané SUV, ktoré by mohlo vychádzať z konceptu Nissan IMx.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Nissan

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nissan predstavil vylepšený LEAF. Má vyšší dojazd, výkon aj cenu
Elektrické SUV Nissan: Prvé neoficiálne informácie o cene a dojazde
Cena Nissanu Leaf sa môže kvôli Brexitu výrazne zvýšiť. O koľko?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár