Každý nový Nissan pre Európu bude odteraz elektrický. A na ceste je aj menší elektromobil

6

Automobilka Nissan oznámila, že odteraz bude na európsky trh uvádzať už len plne elektrické vozidlá – elektromobily. A do roku 2030 chce na starom kontinente predávať výhradne vozidlá s plne elektrickým pohonom. Avizuje pritom aj nové modely. Jedným z nich bude elektrický nástupca modelu Micra, ktorého preexponovaným predobrazom je aktuálne predstavený koncept Nissan 20-23.

Nissan vo februári uviedol, že urýchľuje svoje elektrifikačné plány. A aktuálne potvrdil, že do roku 2030 uvedie na trh 19 plne elektrických áut. V Európe sa pritom už vozidiel s iným druhom pohonu nedočkáme, pokiaľ ide o nové modely uvádzané na trh.

Elektromobilita je konečné riešenie mobility. Viac ako milión zákazníkov sa už pripojilo k našej ceste a zažilo radosť z elektrického vozidla Nissan a teraz už nie je cesty späť,“ povedal šéf Nissanu Makoto Uchida. V rámci Európy sa pritom Nissan plánuje stať čisto elektrickou značkou do roku 2030.

2 nové elektromobily pre Európu

Nissan aktuálne tiež uvádza, že pre Európu boli schválené 2 nové elektromobily. Jedným z nich bude elektrický nástupca subkompaktného hatchbacku Nissan Micra, ktorý sa radí do segmentu B. Pôjde tak napríklad o konkurenta avizovaných elektromobilov od koncernu VW Group s cenou začínajúcou pod 25 000 €.

Preexponovaným predobrazom tohto modelu je aktuálne predstavený koncepčný elektromobil Nissan 20-23. V jeho prípade vývojári dostali zadanie, aby navrhli vozidlo, ktoré by chceli riadiť v uliciach mesta, kde pracujú. Žiaľ, Nissan ohľadom tohto modelu neprezradil žiadne detaily. Mohlo by však ísť o derivát aliančného modelu Renault 5, ktorý sa stane nástupcom modelu Zoe.

Ešte menej toho Nissan uviedol ohľadom druhého nového elektromobilu pre Európu. Dozvedeli sme sa totiž len to, že sa bude vyrábať v anglickom Sunderlande. Môžeme sa pritom len domnievať, že pôjde o už skôr avizovaného „crossover“ nástupcu modelu Leaf, ktorý bude vychádzať z konceptu Nissan Chill-out.

Nissan Chill Out

Zdroj ilustračnej fotografie: Nissan

Solid-state batérie

Nissan tiež pripomenul svoje plány ohľadom solid-state batérií, od ktorých si sľubuje okrem iného tretinový čas nabíjania, významný pokles nákladov a vyrovnanie cien elektrických a spaľovacích áut. Očakáva, že do roku 2028 dosiahne náklady na solid-state batérie vo výške 75 $/kWh a následne 65 $/kWh, čo má napomôcť k cenovej parite elektromobilov a spaľovacích áut.

nisan solid-state baterie

Zdroj fotografie: Nissan

Zdroj: Nissan

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nissan predstavil predajcom 3 chystané elektromobily. Čo máme očakávať?
Nissan chystá pilotnú výrobu „vysnených“ solid-state batérií. Očakávania sú naozaj veľké
VW onedlho skoncuje s novými „eu-spaľovákmi“, Volvo končí s „dízlami“, Británia posunie zákaz spaľovákov
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

Pridajte komentár