Tento Nissan Leaf+ má techniku budúcich elektromobilov značky

0

Automobilka Nissan dnes predstavila testovacie vozidlo na báze modelu Leaf+, ktoré v sebe ukrýva pohonnú jednotku novej generácie, ktorú nájdeme v nových elektromobiloch značky. Tým prvým by malo byť elektrické SUV, ktoré vzíde z nedávno predstaveného konceptu Nissan Ariya.

Nissan včera odhalil nový elektrický koncept Ariya, o ktorom nám toho v podstate veľa neprezradil. Aktuálne predstavený špeciálny testovací model Leaf s novou pohonnou jednotkou nám však dáva zrejme veľmi dobrú predstavu o tom, čo nájdeme v útrobách sériového vozidla, ktoré vzíde z konceptu Ariya.

Špeciálny Nissan Leaf disponuje úplne novou pohonnou jednotkou, ktorá pozostáva z dvoch elektromotorov integrovaných v rámci novej „in-house“ technológie riadenia podvozku. Motory pritom zabezpečujú pohon oboch náprav, takže je jasné, že sa dočkáme prvého elektromobilu značky Nissan s pohonom 4×4.

Nová pohonná jednotka má podľa Nissanu povzniesť jej nové elektromobily na novú výkonnostnú úroveň. „Nissan príde čoskoro s elektromobilom novej generácie, ktorý bude skutočným prielomom. Nová technológia pohonu prinesie obrovský skok v rámci zrýchlenia, zatáčania a brzdenia, rovnakom ako v prípade najnovších športových automobilov,“ povedal Takao Asami, senior viceprezident pre výskum a pokročilé inžinierstvo automobilky Nissan.

Najzákladnejšie špecifikácie

Nová pohonná jednotka disponuje výkonom 227 kW (304 k) a úctyhodným krútiacim momentom 680 Nm. Nemá to však byť len o číslach, keďže Nissan hovorí o „ultra-vysokej precíznosti“ riadenia motora, ktoré zabezpečí vysoko responzívne a nezvyčajne plynulé zrýchlenie.

Ak by sa potvrdili slová predajcov značky Nissan, ktorým výrobca prezentoval budúce elektrické SUV, o zrýchlení z 0 na 60 mph (97 km/h) pod 5 sekúnd, mohli by sme považovať jeho vyjadrenia za v skutku pravdivé.

V rámci špeciálneho testovacieho Nissanu Leaf nájdeme aj ďalšiu vec, ktorá zrejme súvisí s predstaveným konceptom Ariya. A to nový dodatočný 12,3-palcový displej, pričom výrobca spomína rovnako veľký displej aj v prípade koncepčného vozidla.

nissan leaf interier

Zdroj: Nissan

Zdroj: Nissan

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nissan Ariya: Predzvesť prvého elektrického SUV značky
Najextrémnejšie verzia Nissanu Leaf. Čo má pod kapotou pretekársky špeciál?
Nissan Leaf dokáže napájať domácnosť. Prečo nie Tesly?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár