Nissan a slovenská Voltia spoločne uvádzajú na trh „novú“ elektrickú dodávku

1

Slovenská spoločnosť Voltia, ktorá robí pokročilé nadstavby elektrických dodávok Nissan e-NV200, sa môže pochváliť ďalším úspechom. „Jej“ dodávky sa totiž budú oficiálne predávať aj pod „pôvodnou“ značkou Nissan, a to ako Nissan e-NV200 XL Voltia.

Japonský Nissan a slovenská Voltia oznámili nové partnerstvo. Spoločne uvádzajú na trh „novú“ elektrickú dodávku NV200 XL Voltia. K dispozícii bude v rámci celej Európy.

Táto elektrická dodávka je optimalizovaná pre rozvoz tovaru na tzv. poslednú míľu. Nový model má dvojnásobnú úložnú kapacitu (8 m3) oproti štandardnému Nissanu e-NV200, jednoduchý prístup k zadným dverám a dostatok priestoru v nákladnej časti aj pre stojaceho človeka.

Elektromobil Nissan e-NV200 XL Voltia je vybavená batériou s kapacitou 40 kWh a inteligentným riadením energie. Automobilka Nissan ním posilňuje svoj záväzok udržateľnosti v segmente áut na „poslednú míľu“. Voltia má zas ideálne predpoklady tento spoločný projekt ďalej rozvíjať.

Až 10 000 vozidiel ročne

Výrobné závody spoločnosti Voltia vo Francúzsku, Veľkej Británii a na Slovensku môžu pre európskych zákazníkov vyrobiť ročne až 10 000 vozidiel.

Riaditeľ európskej divízie ľahkých úžitkových vozidiel Nissan Europe, Manuel Burdiel Alvaro, v tejto súvislosti hovorí: „Segment ľahkých úžitkových vozidiel bude hrať v budúcnosti kľúčovú úlohu pri optimalizácii doručovania tovaru na poslednú míľu. Spoločne s Voltiou veríme, že model Nissan e-NV200 XL Voltia poskytuje dokonalé riešenie k dosiahnutiu pokroku smerom k tomuto cieľu.“ 

„Vďaka konkurencieschopnej cene, nulovým emisiám a všestrannému nákladnému priestoru s objemom 8m3 je tento model navrhnutý od základu tak, aby podporil rastúci dopyt v oblasti e-commerce a doručovania na poslednú míľu v mestách po celej Európe,“ dodal.

Riaditeľ slovenskej spoločnosti Voltia, Juraj Ulehla, zas hovorí, že „partnerstvo s globálnou automobilkou ako je Nissan, výrazne zvyšuje kvalitu ich vozidiel“ a pokračuje: „Naše vzájomné úsilie len posilňuje spoločný názor, že vývoj segmentu ľahkých úžitkových vozidiel bude rozhodujúci pre dosiahnutie nákladovo efektívneho a udržateľného poskytovania riešení malým aj veľkým podnikom.“

voltia env200

Zdroj: Voltia

Zdroj: tlačová správa (Nissan)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla a Mercedes diskutujú o možnej spolupráci na elektrickej dodávke
„Slovenské“ elektro-dodávky sa osvedčili v rámci londýnskeho e-mobility projektu
Amazon si objednal 100 000 elektrických dodávok od „druhej Tesly“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Jeden komentár

Pridajte komentár