Unikli obrázky elektrických SUV Nissan Ariya a BMW iX3. Ide o sériové verzie?

0

Množstvo automobiliek pripravuje elektrické SUV, ktoré sa zaradia do segmentov C a D. Medzi ne patria aj modely strednej triedy Nissan Ariya a BMW iX3. Aktuálne sa pritom objavili a obrázky a fotografie, na ktorých by mohli byť vyobrazené ich sériové verzie.

Nissan ako jeden z prvých výrobcov novodobej histórie automobilového priemyslu začal vyrábať elektromobily v masovejšom meradle. Konkrétne svetoznámy model Leaf, pričom v dnešnej „dobe SUV-čiek“ sa už dlhšie očakávalo, že ponúkne elektromobil tohto typu.

Jeho predzvesťou je viacero konceptov, pričom ten posledný, Nissan Ariya, bol predstavený v októbri minulého roka. A aktuálne máme k dispozícii obrázky, ktoré podľa instagramového účtu cars_secrets pochádzajú z patentových dokumentov.

Zrejme o niečo civilnejší „look“

Už na prvý pohľad je jasné, že vyobrazené vozidlo vychádza z konceptu Nissan Ariya. Vyzerá však o niečo „civilnejšie“. Zrejme aj vďaka dlhším previsom a menej „nafúknutému“ bočnému profilu. Nemalo by ísť pritom o optický klam vplyvom podstatne menších kolies.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa أسرار السيارات cars_secrets (@cars_secrets),

O technike tohto vozidla v podstate nevieme nič konkrétne. Môžeme však predpokladať, že bude vybavený novým pohonným systémom, ktorý Nissan stručne predstavil v rámci testovacieho modelu Leaf (pohon oboch náprav, 227 kW, 680 Nm). Ten sa má totiž podľa výrobcu dostať do budúcich elektromobilov značky.

Predajcovia Nissanu, ktorým bolo predstavené koncepčné vozidlo bližšie, uvádzajú, že má ponúknuť dojazd 480 km a zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) pod 5 sekúnd. Kedy príde na trh, je stále otázne. Tento rok by mal byť ale vylúčený.

BMW iX3 s rozdelenými „obličkami“

Naopak, ak nový koronavírus nenarušil pôvodné plány, prvého elektrického SUV od BMW – BMW iX3 by sme sa mali dočkať v roku 2020, kedy vstúpi minimálne do výroby. Podľa BMW ponúkne pohon zadnej nápravy, výkon 210 kW, krútiaci moment 400 Nm a vďaka 74 kWh batérii dojazd okolo 440 km (WLTP).

A aktuálne sa dostali na svetlo sveta fotografie, na ktorých by mohla byť sériová verzia BMW iX3. Jeho koncept bol predstavený pred 2 rokmi, v apríli 2018. Vozidlo na obrázkoch, ktoré sa objavili na novo založenom instagramovom účte scott26.unofficial, sa na prvý pohľad príliš nelíši od konceptu. Najvýraznejšou zmenou zdá sa prešli predné „obličky“, ktoré nie sú na rozdiel od konceptu prepojené. Pôvod obrázkov je však neznámy, takže ich treba brať s rezervou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @scott26.unofficial,

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW iX3 vraj nemá konkurencieschopný dojazd pre trh v USA
Elektrické SUV od Nissanu má byť výkonné a cenovo dostupné
BMW predstavilo konkurenta Tesly Model 3 s dojazdom 600 km a 530 koňmi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár