NIO má chystať „lacné“ elektromobily Firefly pre Európu

2

Ako už vieme, čínska prémiová „elektromobilka“ NIO má v pláne zaviesť 2 nové značky pre cenovo dostupnejšie elektromobily. Tie najlacnejšie pritom budú niesť meno Firefly. A podľa aktuálnych neoficiálnych informácií NIO chystá továreň, ktorá bude vyrábať cenovo najdostupnejšie elektromobily spoločnosti pre európsky trh.

V Číne je obrovské množstvo výrobcov elektromobilov, ktorí vyrábajú aj skutočne cenovo dostupné elektromobily. Do Európy sa však dovážajú elektrické modely hlavne z vyšších segmentov, ktoré sú väčšinou neprimerane drahšie ako na domácom trhu.

Správa od agentúry Reuters nám však dáva nádej, že už pomerne čoskoro príde do Európy s cenovo dostupnejšími elektromobilmi spoločnosť NIO. Tá totiž na základe zdrojov, ktoré nechceli byť menované z dôvodu neverejnej povahy informácií, uvádza, že NIO „plánuje postaviť továreň na výrobu lacných elektrických vozidiel novej značky určených na vývoz do Európy.“ Malo by sa tak stať od budúceho roka.

2 „lacnejšie“ značky

Ako sme už informovali v roku 2021, jednou z nových značiek bude Alps, ktorá bude v rámci hierarchie značiek čínskej spoločnosti umiestnená v strede. Medzi značkami NIO a Alps má byť pritom vzťah ako v prípade Audi a Volkswagenu či Lexusu a Toyoty. Podľa vtedajších slov šéfa NIO má značka priniesť lepší produkt a služby ako Tesla, a to za nižšie ceny.

O rok neskôr sa objavili neoficiálne správy (dnes je to už oficiálne potvrdené), že NIO chystá tretiu, hierarchicky najnižšie postavenú značku Firefly, ktorá bude zameraná na dostupné elektromobily v cenovom rozsahu 100 000 až 200 000 RMB (cca 13 500 až 27 000 €). Pre porovnanie, „stredná“ značka Alps má ponúkať vozidlá s cenou 200 000 až 300 000 RMB (cca 27 000 až 40 000 €).

Podľa vtedajších neoficiálnych informácií by malo byť prvým modelom značky Firefly vozidlo na spôsob malého mestského elektromobilu Baojun KiWi EV, ktoré ponúka dojazd 305 km (NEDC) a stojí 78 000 až 100 000+ RMB (cca 10 500 až 13 500+ €).

Nuž, sme veľmi zvedaví, čo sa k nám napokon dostane pod značkou Firefly, ak sa teda potvrdia aktuálne neoficiálne informácie od Reuters. A podľa nich majú prísť elektromobily značiek Alps a Firefly na trh po roku 2024. Uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Čínska Tesla“, NIO, zverejnila európske ceny modelov ET5, ET7 a EL7
Dojazd „1 000 km“ nebude lacný. 150-kWh batéria od NIO stojí toľko, čo prémiové auto
NIO predstavilo 2 konkurentov pre Teslu s dojazdom 900+ km (CLTC), 500-kW nabíjačku a výmennú stanicu novej generácie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Uvádzané ceny pre malé BEV sú zaujímavé, ale asi nie sú už tie pre Európu, a teda nie je ani jasné, či s DPH! Okrem toho, že ceny do roku 2024 narastú, tak po ceste k nám nasiaknu morskou vodou a soľou, a zase z toho bude „prd“, a z Firefly bude Fire Fly !!! 🙂 🙂 🙂 …

  2. Prestante snívať o lacnom e aute v EU. tu to ovládajú konzorcia . Tak isto ako tzv.ropnom priemysel (vodík a iné.) Všetko sa podriadi ním.

Pridajte komentár