Konkurent Tesly Cybertruck bude vyrábať pitnú vodu. Koľko má stáť?

1

Chystaný elektrický pickup Nikola Badger, ktorý má ponúknuť dojazd až takmer 1 000 km, by mal dostať „špeciálnu“ funkciu. Jeho vodíková verzia má totiž produkovať pitnú vodu, možno dokonca perlivú. Tiež sme spoznali jeho cenový rozsah.

Elektromobil Nikola Badger bude dostupný v čisto batériovej aj vodíkovo batériovej verzii. Druhá menovaná má  ponúknuť dojazd až 600 míľ (966 km), zrejme podľa pomerne realistického cyklu EPA. A ako vieme, jediným vedľajším produktom, ktorý vzniká pri výrobe elektriny z vodíka prostredníctvom palivového článku, je voda.

Šéf spoločnosti Nikola Motor, Trevor Milton, v tejto súvislosti hovorí, že často dostáva otázku, čo urobia s vodou, ktorú vyprodukujú ich pripravované vodíkové vozidlá. Odpovedá pritom, že väčšina bude použitá v rámci tekutiny do ostrekovačov čelného skla.

Zvyšok má však byť dostupný pre vodiča v podobe čistej a studenej pitnej vody. Vyzval pritom spoločnosť Soda Stream na spoluprácu ohľadom vstavaného zariadenia na výrobu perlivej vody pre ich vodíkový pickup a ťahač.

Portál Teslarati v tejto súvislosti uvádza, že o pitnej vode v minulosti hovorila aj Toyota. A to konkrétne v prípade ich vodíkového modelu Mirai, ktorý podľa laboratórnych testov produkuje pitnú vodu. Tá má obsahovať dokonca menej nečistôt ako konzumné mlieko. Neodporúča ju však piť, pretože z externého prostredia sa do nej môžu dostať nebezpečné organizmy, ako napr. E.coli.

Čo cena?

Insideevs informuje, že Milton tiež spomenul cenový rozsah chystaného pickupu Nikola Badger. A to 60 000 až 90 000 $ (bez DPH). Pre porovnanie, Tesla Cybertruck bude stáť v závislosti od verzie 39 990 až 69 990 $ bez DPH, pričom ponúkne dojazd 400+, 480+ a 800+ km (EPA). Čo sa týka čisto batériovej verzie modelu Badger, tá má ponúknuť dojazd 480 km. V tejto chvíli však nevieme, či pôjde o základný, najlacnejší model.

Podľa šéfa Nikola Motor sa má pickup Nikola Badger začať vyrábať 12 až 18 mesiacov od jeho odhalenia. V rámci prvotného predstavenia (2/2020) americký startup uviedol, že Badger bude vo fyzickej podobe odhalený zrejme v septembri. Viac: #Nikola Badger.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spoločnosť Nikola Motor je „najväčším fanúšikom Tesly“, napriek tomu ju žaluje
Šéf Tesly naznačil, že by mohli spraviť obojživelný Cybertruck
Nikola Motor predstaví batérie, ktoré majú zabezpečiť dojazd takmer 1 000 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár