Švédska automobilka NEVS (ex-SAAB) začína s produkciou elektromobilov

1

Spoločnosť National Electric Vehicle Sveden (NEVS), ktorá kúpila aktíva skrachovanej automobilky SAAB, pred pár dňami získala povolenie na výrobu svojich elektromobilov v Číne. Už od budúce roka má produkovať 200 000 elektromobilov ročne. Vyrábať bude elektrické verzie SAAB-u 9-3 ako aj zbrusu nové elektrické SUV-éčka a sportback strednej triedy. Prvé elektromobily by mali byť doručené už v tomto roku.

Švédskej spoločnosti NEVS, podporovanej čínskym kapitálom z Dongfeng Motors, sa podaril husársky kúsok. Získala povolenie od čínskej vlády na výrobu svojich vozidiel v Číne. Tamojšia vláda prísne reguluje automobilový priemysel pre mimočínskych výrobcov. K získaniu licencie jej zrejme veľmi pomohla spolupráca s Dongfeng Motors, ako aj obrovská zákazka na 250 000 elektromobilov od čínskej lízingovej spoločnosti Panda New Energy.

SAAB 9-3 ako elektromobil NEVS

NEVS sa zaviazala dodať behom nasledujúcich 3 rokov 150 000 elektromobilov postavených na báze SAAB-u 9-3 a 100 000 elektrických dodávok. Ďalších 20 000 elektrických „9-trojek“ vyrobí pre iné čínske spoločnosti. Tieto významné kontrakty dovoľujú automobilke NEVS vývoj vlastných elektromobilov.

Originálne elektromobily NEVS

Prvým čisto novým elektromobilom NEVS, by mal byť sportback strednej triedy, ktorý má zrejme v pláne konkurovať Tesle Model S. Predstavený by mal byť už v budúcom roku. Nasledovať ho bude stredne veľký crossover a dve SUV – kompaktné a o triedu vyššie. Všetky novinky majú byť postavené na platforme Phoenix od General Motors.

nevs elektromobily

Skice pripravovaných elektromobilov NEVS. Zdroj: NEVS

Vyzerá to tak, že zo spoločnosti NEVS sa stane významný hráč na trhu s elektrickými automobilmi. Aj keď majú byť všetky „prvotné“ elektromobily určené pre čínsky trh, veríme, že v prípade úspechu začne spoločnosť postupne expandovať do celého sveta.

Bol by pre vás zaujímavý elektrifikovaný model SAAB 9-3? Verili by ste novým produktom švédsko-čínskej spoločnosti, ktorá vznikla na ruinách automobilky SAAB? Neváhajte a vyjadrite svoj názor v diskusii pod článkom.

Zdroj: tlačové správy NEVS, titulný obrázok: nevs.com 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár