Nová kórejská značka chystá inovatívne cenovo dostupné elektromobily

0

Juhokórejská automobilka Songuo Motors oznámila založenie novej značky NeuWai, pre ktorú je veľmi dôležitá oblasť elektromobility. Na autosalóne v Soule predstavila 12 koncepčných vozidiel, pričom všetky sa dostanú do výroby do 18 mesiacov. Automobilka pritom sľubuje použitie nových materiálov a unikátny výrobný a predajný model.

Elektromobily juhokórejských značiek Hyundai a Kia sa tešia veľkej priazni. Veď ponúkajú nielen zaujímavý pomer ceny a dojazdu. A na ich úspech by chcela nadviazať aj nová značka NeuWai. Tá prichádza na začiatok s veľkým množstvom vozidiel rôzneho typu a viacerými inováciami.

Nový materiál

Šéf Songuo Motors Tim Shin hovorí, že neboli spokojní s aktuálne dostupnými karosárskymi technológiami na báze kovu, hliníka a kompozitných materiálov.  „Vytvorili sme proprietárny systém na formovanie kompozitných panelov karosérie vo farbe s lesklým vonkajším povrchom,“ dodáva.

Toto riešenie má zabezpečiť konzistentnosť farby karosérie bez potreby jej lakovania. Má byť odpoveďou na storočie trvajúcu výzvu, týkajúcu sa lakovania karosérií v rámci výrobného procesu. Nový materiál je pritom recyklovateľný, pružný a extrémne odolný. 

Vysoko-účinné elektromotory  

Elektromobily segmentu A a vyšších budú využívať elektromotory na striedavý prúd, pretože automobilka nechce byť závislá od vzácnych zemín. Pri ich výrobe sa používa unikátna zliatina medi a proprietárny system vstrekovania medi v rámci rotora, čo podľa automobilky zabezpečuje extrémnu efektivitu motora na úrovni 93 %. NeuWai však bude ponúkať aj vozidlá poháňané skvapalneným propánom, ako aj konvenčnými benzínovými motormi.        

Inovatívny výrobný a obchodný model

Nová juhokórejská automobilka bude vyrábať komponenty a systémy pre svoje vozidlá v čínskom závode s rozlohou 430 000 m2. Tie sa budú potom dodávať distribútorom, ktorí budú na vybraných trhoch vozidlá montovať. Tým bude možné obísť rôzne dovozné clá a poplatky, vďaka čomu majú byť vozidlá cenovo dostupné.

Tento systém navyše prispeje k tvorbe lokálnych pracovných miest. NeuWai plánuje spočiatku pôsobiť na 30 trhoch v rámci 5 kontinentov. Dnes sa pritom stretnú všetci partneri spoločnosti, aby podpísali dohody o distribúcií. Niektorí z nich sa pritom taktiež zaviažu, že postavia montážne závody.

Plánované modely

NeuWai uvádza, že chystá výrobu nasledujúcich modelov:

  • 2-dverový a 4-dverový ultra-kompaktný športový automobil,
  • unikátne, modulárne a konfigurovateľné vozidlo, ktorého veľkosť je medzi osobným autom a „1-tonovým“ nákladným vozidlom,
  • kompaktné SUV pre aktívne rodiny,
  • „1-tonový“ štýlový pickup
  • a viacero modelov motocyklov a skútrov.

Zdroj: Songuo Motors, titulný obrázok: Songuo Motors cez Electrive

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Do Európy mieri malý úžitkový elektromobil za 5 000 €
Čínske SUV s technológiami Tesla ide do predaja. Stojí pod 30 000 €
Elektromobil Gumpert má dojazd 1 200 km, pričom ho poháňa alkohol

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár