Startup Neuron „predbehol“ Teslu. Predstavil futuristický e-pickup aj e-ťahač

4

Americký startup Neuron EV, ktorý pochádza rovnako ako Tesla z Kalifornie, predstavil na Import Expo v Šanghaji svoje prvé elektromobily T/One (pickup) a Torq (ťahač). A to v pred-produkčných verziách.

Ako vieme, Tesla odhalí svoj pomerne dlho avizovaný elektrický pickup 21. novembra. Elon Musk sa na jeho adresu viackrát vyjadril, že okrem iného zaujme aj „futuristickým cyberpunk dizajnom“. A tieto slová by mohli pokojne sedieť aj na čerstvo predstavený pickup Neuron EV T/One.

Ďalší súvis medzi kalifornskými spoločnosťami Tesla a Neuron EV by sme mohli nájsť pri pohľade na ich elektrické ťahače. Veď model Neuron EV Torq na prvý pohľad do istej miery pripomína Teslu Semi. Pri detailnejšom porovnaní sa však podobnosť stráca.

„Prvý EUV špecialista“

Spoločnosť Neuron EV, ktorá vznikla len v roku 2017, však zrejme nepôjde presne po stopách dnes už relatívne etablovanej Tesly. Vyhlasuje totiž o sebe, že je prvou spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na EUV – elektrické úžitkové vozidlá. Takže sa od nej zrejme nedočkáme bežných osobných elektromobilov ako napr. Tesla Model S/X/3.

O elektrickom pickupe T/One výrobca vyhlasuje, že je to inovatívne viacúčelové „all-in-one“ EUV vyvinuté na komerčné, ale aj osobné účely. Elektrický ťahač Torq bol zas podľa Neuron EV vyvinutý ako riešenie pre komerčnú dopravu ďalšej generácie.

Univerzálnosť a upgradovateľnosť

Oba elektromobily sa majú vyznačovať modulárnou platformou, upgradovateľnou technológiou, mnohostrannými úžitkovými vlastnosťami, prvotriednym interiérom a ikonickou aerodynamikou. Základná jednotka má škálovateľný podvozok a umožňuje jednoduchú výmenu častí karosérie, čím sa dá prispôsobiť funkčnosť.

Modely Neuron EV T/One a Torq má poháňať viac-zdrojový systém, ktorý pozostáva z trakčnej batérie, „vymeniteľnej záložnej energie“ a odnímateľného solárneho panela. Kalifornský startup žiaľ nepreradil nič konkrétne. A to nielen ohľadom parametrov svojich elektromobilov, ale aj možného spustenia výroby či dodávok. Takže Tesla môže zrejme spávať pokojne, teda aspoň zatiaľ.

Zdroj: Neuron EV

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nové informácie o elektrickej reinkarnácii značky Hummer
Budúci (ne)priamy konkurent Tesly Semi od Hyundaiu je inšpirovaný vlakom
Elektrickí „roboši“ od Bollingera šokovali vysokou cenou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár