Neuralink: Nová spoločnosť Elona Muska, ktorá zdokonalí mozog mikročipmi

1

Iniciátor kolonizácie Marsu so zeleným pohľadom na svet, Elon Musk, založil novú spoločnosť Neuralink. V rámci projektu s rovnomenným názvom chce úspešný podnikateľ sprostredkovať prepojenie ľudského mozgu a počítača. V kontexte realizovaných vízií Elona Muska, žiadne sci-fi… 🙂

Spoločnosť už vyvíja špeciálnu technológiu Neural Lace, ktorá bude slúžiť na bezkontaktnú komunikáciu medzi človekom a umelou inteligenciou. Technológia je založená na mikročipoch. Tie „prečítajú“ myšlienky v hlave, ktoré prekonvertujú na binárny kód a nakoniec prostredníctvom siete odošlú do počítača. Samozrejme kvôli zachyteniu čo najsilnejších nervových signálov bude mikropočítač potrebné implementovať priamo do mozgu jedinca.

Doba mentálnych „Robocopov“

Zámery projektu Neuralink vyznievajú na prvý pohľad ako sci-fi, ale mnohým ľuďom môže maličké zariadenie už čoskoro výrazne uľahčiť život. V budúcnosti môžeme úplne zabudnúť na všetky ovládacie prvky počítača. Počítače budúcnosti tak nebudeme ovládať prostredníctvom tlačidiel a mechanických zariadení, ale výhradne našimi myšlienkami. Táto virtuálna technológia však poteší najmä zrakovo postihnutých ľudí, ktorým umožní vidieť. Obraz zachytený kamerami sa bude môcť vysielať v podobe signálov priamo do zrakového centra nevidiaceho. 

Musk odhaduje, že za 8 až 10 rokov sa začnú sériovo implementovať prvé mikropočítače do mozgov zdravých ľudí. Spoločnosť intenzívne pracuje na prekročení hraníc elektroniky, v snahe vyrobiť rozmerovo čo najmenšie elektródy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kolonizácia Marsu začne už o 6 rokov, tvrdí SpaceX
Elon Musk začne s realizáciou svojho prvého mestského tunela už o mesiac
Elon Musk: „Stroje zoberú ľuďom prácu do 20 rokov, riešením je univerzálny základný

Neuralink telepatia bežnou súčasťou života

Ako ďalej odhalil Elon Musk, ľudia budú môcť komunikovať medzi sebou telepaticky, prostredníctvom myšlienok. Napríklad, ak budete myslieť na akúkoľvek vec, pomocou Neural Lace odošlete aktuálny obraz z hlavy vášmu priateľovi. Ten istý obraz sa tak zjaví aj jemu, bez nutnosti opísania danej veci. Podľa Elona Muska môže táto technológia ochrániť ľudstvo aj pred rizikami pokročilej umelej inteligencie. Hlavnou myšlienkou a cieľom projektu Neuralink, je okrem zjednodušenia komunikácie a pomoci handicapovaným, zabezpečenie symbiózy medzi človekom a strojom.

Zdroj: charged.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Som z Revúcej a študujem na Prvom slovenskom literárnom gymnáziu. Moje záľuby sú: šport - najradšej sa chodím lyžovať a v lete hrám volejbal, pes - cvičím nášho domáceho miláčika a chodím s ním na prechádzky, autá - autá sú môj život už od malička, nedávno k ním pribudli aj motorky a zaujíma ma rozvoj elektromobility na Slovensku.

Jeden komentár

  1. Aby došlo k postupnému nahradeniu človeka strojom je najprv nutné vyrobiť dokonaleho robota.To znamená doslovne velkosťou aj spávaním na minimálne 90% podobnému človeku.Musí mať batérie,ktoré zaručia činnosť na potrebný počet hodín ,ako u človeka!!!Mám ďalej pokračovať ?!Muasí mať stabilitu,rovnováhu a samozrejme hlasovú komunikáciu. Zatiaľ aj v TESLE pracuje doslovne množstvo ludí a to je na dosť vysokej technologickej úrovni! Ten čas určite príde ale najprv sa musí vyrobiť robot – človek aspoň na 90 % !!! Neni to také jednoduché!!!

Pridajte komentár