Quantino s „tekutou“ batériou a dojazdom 2 000 km sa údajne pripravuje na výrobu

3

Švajčiarska spoločnosť Nanoflowcell nám už roky sľubuje elektromobily s „tekutými“ batériami. A zhruba pred rokom uviedla, že chystá model QUANTiNO twentyfive s „rozprávkovým“ cieľovým dojazdom 2 000 km. Aktuálne sa pritom objavila správa, že Nanoflowcell sa pripravuje na výrobu sľubovanej technológie, ako aj modelu Quantino v USA.

Spoločnosť Nanoflowcell v roku 2022 oslávila 25. narodeniny, pričom sa nám doteraz javí, že jej existencia je postavená predovšetkým na sľuboch. Sľubuje pritom revolučnú technológiou „tekutej batérie“, resp. tzv. prietokových článkov. A má pritom vyvíjať aj elektrické vozidlá.

Koncom roka 2022 Švajčiari zaujali predstavením malého elektromobilu Quantino Twentyfive (zverejnené obrázky boli pritom počítačové rendre) „s cieľovým dojazdom 2 000 km“. A aktuálne portál Cleantechnica informuje, že Nanoflowcell je pripravený podniknúť ďalšie kroky ku komercializácii svojej technológie a produktov. A to v USA, ktoré láka svojou podporou environmentálne prospešných technológií.

Aktuálne plány

Nanoflowcell má pripravovať plány ohľadom celého ekosystému tekutých/prietokových batérií, vrátane výroby elektrolytu bi-ION, ktorý by sa do vozidlo tankoval podobne ako napr. benzín. Plán ďalej zahŕňa výrobu membrán nanoFlowcell, elektromotorov s integrovanou výkonovou elektronikou, čipov a elektromobilov, vrátane prvého nositeľa technológie „tekutých batérií“ – Quantino Twentyfive.

Švajčiarska spoločnosť tiež tvrdí, že nadviazala vzťahy s možnými dodávateľmi pre zabezpečenie kompletnej výroby modelu Quantino Twentyfive v USA.

Quantino Twentyfive

Ako sme už skôr informovali na základe oznámenia spoločnosti Nanoflowcell, Quantino Twentyfive má byť roadster (2+2) vybavený štyrmi nízkonapäťovými elektromotormi s výkonom po 60 kW, ktoré pracujú v rámci 48-V elektrickej architektúry. Vďaka tomu má vozidlo zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 2,5 s. A dve 125-l nádrže integrované do podlahy vozidla majú zabezpečiť dojazd 2 000 km.

quantino twentyfive

Zdroj obrázku: NanoFlowcell

Pripomeňme si tiež, že „palivo“ bi-ION má byť niečo ako „ekologický, netoxický a nehorľavý“ elektrolyt na báze vody a suspendovaných nanoštruktúrnych molekúl. To sa pritom privádza do článku nanoFlowcell, ktorý podobne ako napr. palivový článok na vodík produkuje el. energiu.

nanoflowcell bi-ion

Zdroj: nanoFlowcell

Nuž a na záver naše obligátne upozornenie v prípade spoločnosti Nanoflowcell. Jej vyhlásenia a plány by sme na základe doterajšej histórie brali aj naďalej s veľkou rezervou.

quantino twentyfive interier

Zdroj: NanoFlowcell

SÚVISIACE ČLÁNKY:
NanoFlowcell: „Revolučná tekutá batéria“ má za sebou rozsiahle testy
Toyota prehodnotila vodíkový pohon a priznala neúspech modelu Mirai
Dojazd 1 000 km a rýchle nabíjanie nemá byť problém vďaka platforme od najväčšieho výrobcu batérií
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Palec hore, Tesla magazín, za triezvy pohľad. Viem si predstaviť iné médiá, ktoré správu budú prezentovať ako bombastickú novinku a budúcnosť elektromobility. Potom je jasné, že je toľko odporcov elektromobility, keď väčšina médií všetko len ospevuje a ľudia sú potom sklamaní z toho, že realita je úplne iná.

    Vďaka za dobrú prácu.

  2. “elektrolyt na báze vody a suspendovaných nanoštruktúrnych molekúl” takto podané to znie ako viac vhodné do krajín s miernou zimou bez mrazov.

    Držím im palce, aby to, čo sa v článku javí ako reklamný marketing na prilákanie pozornosti dokázali aj zrealizovať v aspoň jednej 100 kusovej sérií.

Pridajte komentár