Najlacnejší 4-kolesový elektromobil na svete? Zrejme Changli Nemeca

5

Malý čínsky elektromobil Changli Nemeca je možné objednať zo známeho e-commerce portálu Alibaba len za 830 – 1070 €. Podľa amerického motoristického novinára Jasona Torchinského pritom nie je vôbec taký zlý, ako by sme mohli očakávať.

Prejdime rovno k veci, a to parametrom tohto zrejme najlacnejšieho 4-kolesového elektromobilu na svete, keďže asi väčšinu z nás bude zaujímať, čo je možné získať za cenu trošku lepšieho horského bicykla. Vozidlo s rozmermi 2 500 x 1 500 x 1 800 x 1 480 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor) sa dá pritom objednať už za 830 €, avšak bez 2,7 kWh (60V) batérie.

Za batériu sa však zrejme oplatí priplatiť (max. 240 €), keďže bez nej sa vozidlo hodí akurát tak Flinstonovcom. Tá pritom podľa popisu na Alibabe dokáže zabezpečiť dojazd 40 až 100 km, čo je naozaj veľké rozpätie. Veľmi teda bude záležať od podmienok jazdy.

Do značnej miery zrejme aj od prevýšení na trase, keďže Changli Nemeca je dostupný s výkonom 0,8, 1 alebo 1,2 kW (pohon zadnej nápravy). Má pritom zvládnuť 30-stupňové stúpanie. Maximálna rýchlosť tohto ľahkého vozidla (323 kg) je 30 až 35 km/h, a to pri plnom zaťažení (max. 300 kg).

Batériu neznámej technológie je možné nabiť za 6 až 10 hodín, a to zrejme z bežnej domácej zásuvky. Vozidlo disponuje nezávislým zavesením kolies a bubnovými brzdami. Výrobca spomína aj certifikáciu ISO 9001.

Skúsenosti amerického novinára

A čo hovorí na elektromobil, resp. elektrické 4-kolesové vozidlo americký motoristický novinár Jason Torchinsky z portálu Jalopnik? Podľa Jasona ide o naozaj použiteľné elektrické vozidlo, ktoré nie je zlým obchodom ani pri cene 3 000 $ (cena s dopravou do USA), uvádza portál Insideevs.

Changli Nemeca má mať všetky funkcie, ktoré možno očakávať od moderného vozidla. Dokonca je vybavené cúvacou kamerou. Neprekvapí však rýchlosťou a dynamikou, keďže jeho výkon je veľmi obmedzený. Otázna je samozrejme aj jeho bezpečnosť. Za dané peniaze však nemôžeme očakávať zázraky na všetkých frontoch.

Ďalšie informácie o tomto vozidle získate z nasledujúcich Jasonových videí:

Zdroj titulnej fotografie: Jalopnik/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Nemecká“ kempingová elektro-žaba stojí od 3 990 €
Cez „Aliexpress“ je možné objednať 4-miestny elektromobil za 1 500 €
Kia plánuje aj „lacný“ mini-elektromobil pre mestské využitie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Ani neviem ako toto vozítko nazvať, automobil určite nie. Veď svojou maximálnou rýchlosťou sa nehodí ani do mesta, iba by zdržiavalo premávku. Viem si ho predstaviť v dákej firme napríklad US steal,Duslo, Slovnaft…,tam sa hodí na premiestňovanie, ale inak, ešte možno pre deti.

  2. Popravde, čierny londýnsky taxík nie je o moc väčší, za to smrdí, hučí, je nepohodlný a hlavne stojí 20x viac.. A len pretože je to londýnska klasika, môže si pýtať 2x väčšie taxy za prevoz..
    A potom, v preplnených mestách je 35km/h až až.. Takže v čínskych, indických,.. V skratke v ázijských metropolách je to fakt top, ktorý si môžu dovoliť masy. V EÚ to vidím trošku menej užitočné pre masy, ale na špecifické účely ako rozvoz balíkov, resp.vnutropodnikove kyvadlo by to možno stalo za pokus.. Hlavne za tu cenu!

Pridajte komentár