Slovenský AgeVolt ponúka unikátny nabíjací systém pre elektromobily

1

Slovenská spoločnosť AgeVolt uviedla na trh inovatívny nabíjací systém pre elektromobily s plynulým riadením výkonu. Má ísť pritom o európsky unikát, o ktorý je záujem aj v zahraničí.

Univerzálny, inteligentný, efektívny a ekonomický. To sú podľa spoločnosti AgeVolt charakteristiky ich nabíjacieho systému. Univerzálnosť má tkvieť v tom, že je vhodný pre všetky typy budov, a to od „rodinných domov cez hotely až po biznis centrá.“

V rámci konkrétnej budovy kontroluje systém jej aktuálnu spotrebu, pričom na základe voľnej kapacity prispôsobuje výkon nabíjania elektromobilu. Nie je tak nutné investovať do výmeny ističov a zvyšovania rezervovanej kapacity v rámci elektrickej siete. Nabíjačka či nabíjačky teda využívajú len to, čo nedokáže budova spotrebovať.

V prípade viacerých nabíjacích staníc zabezpečuje systém od AgeVolt-u ich vzájomnú komunikáciu, pričom dokáže rozložiť výkon medzi všetky súčasne nabíjané elektromobily či plug-in hybridy. Je pritom možné vybrať vozidlo, ktoré bude nabíjané prioritne.

Dokáže tiež „prepínať jednofázové nabíjačky medzi fázami, a tým optimalizovať ich vyťaženosť“. V rámci „dvojnabíjačky“ je možné jednu používať na klasické domáce nabíjanie a druhú vyviesť na verejne dostupné miesto, aby mohla po pripojení do nabíjacej siete majiteľovi zarábať, kým je napr. v práci.

nabijanie elektromobil agevolt

Zdroj: AgeVolt

3 režimy

AgeVolt ponúka v prípade svojho systému s plynulým riadením nabíjacieho výkonu od 0 do 22 kW (AC) tri režimy:

  • Eco – nabíjanie výhradne z prebytkov energie vyrobenej fotovoltaikou.
  • Comfort – nabíjanie max. prípustným výkonom hlavného ističa či rezervovanej kapacity.
  • Sale – umožňuje komerčné využívanie nabíjačky po registrácii do siete. Platba za poskytnuté služby môže prebehnúť pomocou mobilnej aplikácie či platobného terminálu.

Podľa vyjadrenia zakladateľa projektu Jána Zuštiaka pre SITA/Webnoviny budú prvé nabíjačky systému AgeVolt, ktoré majú byť „v rámci Európy unikátne“, nainštalované v Bratislave, pričom systém je už dostupný na trhu. Záujem však je aj zo zahraničia, a to konkrétne z Talianska, Švédska a Nemecka.

Zdroj: AgeVolt

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nabíjanie elektromobilov zdarma? Volta ukazuje ako na to
V Tatrách vyrastie „výnimočný“ nabíjací hub pre e-vozidlá za milión €
Škoda sprevádzkovala svoju prvú špeciálnu nabíjačku s kinetickou batériou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Perfektný nápad! Taký nadčasový. Teda aspoň povedzme pre túto časť Európy – napr. V4, kde je nabíjačiek primálo na to, aby sme mali začať riešiť nejakú optimalizáciu nabíjania.
    Preto sa vôbec nečudujem, že je záujem z Talianska, Švédska, Nemecka, kde je to už zrejme aktuálne.
    Časom to určite bude treba riešiť aj tu…
    Ešte raz – geniálny nápad! Autorovi aj firme držím palce!

Pridajte komentár