News: Bezplatné Tesla nabíjačky v Košiciach a Jaguar I-Pace v ponuke Alzy

2

Alza rozširuje svoju ponuku elektromobilov o Svetové auto roka 2019. Košický Aupark zas poteší elektromobilistov troma novými nabíjačkami Tesla HPWC.

Internetový obchod Alza hlási, že do svojej ponuky pridal elektrický crossover Jaguar I-Pace. K dispozícii má byť spočiatku 5 kusov, pričom aktuálne je na sklade 1 vozidlo. Svetové auto roka tak majú zákazníci na dosah. A to na pár klikov, pričom vozidlo je možné prebrať už na druhý deň Senci.

Avšak za prakticky okamžitú dostupnosť si treba priplatiť. A to zrejme nie málo. Skladový model sa totiž predáva za takmer 104 000 €. Z aktuálnej ponuky pritom nie je jasné, o akú verziu ide. Cena modelu Jaguar I-Pace na slovenskom trhu začína sume 77 500 €, najvyššia verzia „First Edition“ stojí takmer 102 000 €.

jaguar i-pace

Zdroj: Jaguar

„O novinku sme mali záujem od uvedenia na trh. Samotné jednania s českým zastúpením potom trvali niekoľko mesiacov. Máme radosť, že práve svetové auto roka teraz rozširuje našu ponuku elektromobilov. V oblasti elektromobility chceme totiž zákazníkom ponúkať to najlepšie, a to Jaguar I-Pace spĺňa na 100 %,“ hovorí Jan Moudřík, šéf expanzie spoločnosti Alza.

Test elektrického Mercedesu

Alza tiež v týchto dňoch začína testovať plne elektrickú dodávku Mercedes-Benz e-Vito. Tá bude slúžiť na závozy tovaru do predajní v Prahe. Alza chce potom otestovať aj elektromobily ďalších značiek, s cieľom nájsť vozidlo, ktoré bude najlepšie uspokojovať jej potreby v rámci služby AlzaExpres.

Tesla nabíjačky v Košiciach

Aupark v Košiciach rozšíril svoju ponuku nabíjacích miest o 3 nové nabíjacie wallboxy Tesla HPWC (viď titulka), informuje portál KosiceDnes. Tie sú pritom dostupné pre všetkých elektromobilistov, a to bezplatne. Ponúkajú AC nabíjanie prostredníctvom Type 2 kábla (max. 22 kW). V rámci košického Auparku je k dispozícii aj spoplatnená rýchlonabíjacia stanica od Greenway (CCS a CHAdeMO – 44 kW DC, Type 2 – 43 kW AC).

DOPLNENÉ: 3 nové nabíjacie wallboxy Tesla HPWC sú dostupné aj v žilinskom Auparku, a to taktiež zdarma. Za informáciu ďakujeme nášmu čitateľovi Daliborovi.

Zdroj titulnej fotografie: Aupark Košice/Facebook

SÚVISIACE ČLÁNKY:
E-mobilita v SR: Laboratórium mobility či povinné budovanie nabíjačiek
Alza pozastavila predaj elektromobilov Tesla. Z akých dôvodov?
Prvý elektromobil od Jaguaru, I-Pace, oficiálne predstavený. Má Tesla problém?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár