Projekt CEUC prinesie Slovensku osem 350 kW nabíjacích staníc | MAPA

1

Vďaka projektu Európskej únie CEUC sa dočká Slovensko 8 ultra-nabíjacích staníc s výkonom až 350 kW. V rámci neho vznikne celkovo 118 nabíjacích staníc v stredo a východoeurópskom regióne. A to popri koridoroch TEN-T. Zverejnená mapa naznačuje lokality jednotlivých staníc.

V rámci projektu ultra-nabíjacích staníc (HPC) konzorcia Ionity sa stalo Slovensko akousi hraničnou zónou bez nabíjačiek na vlastnom území. Všetko nám však vynahradí projekt „Stredoeurópskych ultra-nabíjačiek“ CEUC (Central European Ultra Charging).

7 krajín, 118 nabíjačiek

Cieľom projektu CEUC je umožniť pohodlné diaľkové cezhraničné cestovanie v elektromobiloch v rámci Rakúska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Rumunska a Bulharska. O komfort sa postará ultra-rýchle nabíjanie. Nabíjacie stanice budú totiž disponovať výkonom až 350 kW.

nabijacie stanice slovensko ceuc

Lokality na Slovensku

Zverejnená mapa  CEUC naznačuje lokality jednotlivých nabíjacích staníc. Nás samozrejme najviac zaujímajú tie slovenské. Výkonné nabíjačky by mali vyrásť pri Bratislave, Novom Meste nad Váhom, Trenčíne, Zvolene, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Poprade a Košiciach. 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Veľký výrobca elektromobilov uvažuje o výstavbe nového závodu pri Košiciach
Greenway uvádza na Slovensku do prevádzky 5 nových rýchlonabíjacich staníc
9 projektov, ktoré prinesú Európe a Slovensku obrovský počet nabíjacích staníc

Realizácia výstavby

V najbližšom období začína realizácia 1. nabíjacej stanice CEUC. Kompletná sieť má byť dokončená do mája 2021. Európska únia zafinancuje projekt takmer 12,5 miliónmi €. Celkové náklady sa odhadujú na cca 62 miliónov €. Zvyšok kapitálu je v kompetencii členských štátov a investorov.

Zdroj: EK

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár