Bezplatné nabíjanie na nabíjacích staniciach Lidl môže skončiť aj na Slovensku

11

Z Česka prichádzajú správy ohľadom možného spoplatnenia doteraz bezplatných nabíjacích staníc v rámci siete predajní spoločnosti Lidl. A zdá sa, že sa to môže týkať aj Slovenska.

Spoločnosť Lidl rozširuje svoju sieť nabíjacích staníc, pričom na svojom slovenskom webe uvádza, že jej cieľom je vybaviť všetky svoje predajne nabíjacími stanicami. A to do roku 2025. Aktuálne ich má mať na Slovensku 31.

Všetky tieto nabíjacie stanice by mali byť stále bezplatné a použiteľné bez nutnosti autentifikácie. To sa však zrejme zmení. Na slovenskom webe spoločnosti Lidl nájdeme podstránku, ktorá informuje o „nabíjaní cez web“. Popisovaný postup je pritom nasledovný:

 1. „Naskenovaný QR kód z nabíjacej stanice Vás presunie na našu stránku.
 2. Kliknite na “Nabíjanie cez web“ a budete presmerovaný na platobný portál.
 3. Po zadaní platobných údajov sa spustí proces nabíjania.“

Zatiaľ nevieme, či alebo kedy bude táto metóda zavedená do praxe, ani aké by boli ceny v prípade spoplatnenia nabíjania. Na spomínanej podstránke v sekcii často kladených otázok stále nájdeme informáciu, že nabíjanie pre zákazníkov je bezplatné.

Na českej stránke, ktorá sa venuje „nabíjaniu cez web“ v rámci ČR, sa však v rovnakej sekcii uvádza: „Aktuálnu cenu nabíjania za 1 kWh a minimálnu platbu pre zvolený nabíjací konektor uvidíte a odsúhlasíte pred autorizáciou platby a pred spustením nabíjacieho procesu.“

V rámci často kladených otázok na českom webe spoločnosti Lidl tiež nájdeme informáciu, že „od sprostredkovateľa platobného riešenia bude zákazníkovi po dokončení nabíjacieho procesu zaslaná na uvedený e-mail elektronická faktúra“.

Nuž, uvidíme ako sa táto situácia napokon vyvinie. Každopádne, prípadné spoplatnenie asi neprekvapí. A to nielen pre rastúce náklady napr. na energie, ale tiež kvôli problému s „blokovaním“ nabíjacích staníc zo strany tých, ktorí chodia „do Lidla“ len nabíjať. A to bez toho, aby počas nabíjania nakupovali v predajni Lidl.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Lidl rozširuje svoju bezplatnú nabíjaciu sieť na Slovensku. Kde pribudli nové nabíjačky?
Slovensko dosiahlo míľnik: 1 000 nabíjacích bodov pre elektromobily. Čo ďalej?
Slováci môžu očakávať komunitné „bytovkové“ nabíjanie vďaka Greenway

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

11 komentárov

 1. V súčasnosti platné pravidlá a ceny nabíjania BEV sa v budúcnosti môžu prekvapujúco zmeniť! Celý biznis s nabíjaním sa stane veľkou strategickou hrou, aj keď vojnové konflikty ako teraz na Ukrajine pominú …..

    • neposlali junacik, a ani za baterky s kapacitou 90kWh som nic neplatil 😉 a teraz nech ta roztrhne 😉 akoze je pravda, ze som sa trosku namakal, lebo tie 170Ah bloky maju skoro 70kg, a nosil som ich do pivnice 3 dni, ale stalo to za to 😉

     • Takže to máš všetko na naše spoločné náklady, ako tí čo do zberu vláčia opalované káble, alebo si len obyčajný chvastúň?!

     • A este v noci aby ta nikto nevidel, vsak? Daj vediet ked pojdes na dovcu, pridem si povynasat ked sa to tak robi. 🙂 🙂

     • netusim o akych „spolocnych nakladoch“ tu snivas 😉 mozes mi to vysvetlit prosim? 😉

  • BOLO BY NA CASE ! NECH TO LIDL SPOPLATNI !…PRETOZE NABIJACKY LIDL DOSLOVA OKUPUJU HOVADA KTORE NASBIJAJU AJ 3x PO SEBE A PRITOM V LIDLI NIC NENAKUPILI !…OBSADZUJU NABIJACKY SAME TAKETO INDIVIDUA…VLASTNE KRADNU LIDLU ELEKTRINU…CIZE SU TO OBYCAJNI ZLODEJI !!!

  • Bezplatne nabijanie by mohlo ostat za predpokladu, ze zakaznik nakupi v Lidli za urcitu sumu. Cim viac nakupis, tym menej platis za nabijanie. Tym padom sa eliminuju sockari a spekulanti. Nakupis 10 rožkov tak urcite nabijat zadarmo nebudes. Samotna platba je len otazkou programovania. Jednoduche, jasne.

Pridajte komentár