Greenway spustil dve nové nabíjacie stanice pre elektromobily na východnom Slovensku

1

Slovenská nabíjacia infraštruktúra pre elektromobily je zas o niečo bohatšia. Najväčší slovenský prevádzkovateľ nabíjacích staníc dnes totiž spustil dve nové nabíjacie stanice, a to v Prešove. Nabíjanie na oboch nabíjačkách je dočasne zdarma.

Najväčšia slovenská sieť nabíjacích staníc Greenway sa rozšírila o nabíjačky číslo 30 a 31. Potešiteľné je, že sa tak stalo na východnom Slovensku, v Prešove. Obe sa nachádzajú v garáži obchodného centra Eperia. Sú tak dostupne 7 dni v týždni počas celého roka, a to v čase od 9. do 21. hodiny.

Až 4 vozidlá naraz

Obe nabíjacie stanice sú sústredené v rámci 4 susedných parkovacích miest vyhradených pre nabíjateľné vozidlá. Z toho vyplýva, že naraz je možné nabíjať až 4 elektromobily či plug-in hybridy naraz, čo je na Slovensku nadštandard.

nabijacie stanice greenway presov

Zdroj: Greenway

AC aj DC, rock it! 🙂

Nabíjacia stanica Efacec poskytuje nabíjanie jednosmerným prúdom (DC), a to výkonom 50 kW. K dispozícii sú nabíjacie konektory CCS, CHAdeMO a Type 2 (AC). Na nabíjačke je možné nabíjať 2 vozidlá naraz. Podmienkou však je využitie DC a zároveň AC nabíjania.

nabijacie stanice greenway presov

Zdroj: Greenway

Ďalšie dve vozidlá sa môžu naraz nabíjať na susednej AC nabíjacej stanici ICU wallbox. Jej maximálny výkon 22 kW sa však rozloží medzi obe nabíjané vozidlá. Tzn. 11 kW pre každé vozidlo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Alza buduje v SR sieť nabíjacích staníc pre elektromobily. Prvá je už v prevádzke
Pri slovenských McDonaldoch vyrastie 18 nabíjacích staníc
Dotácie na e-autá sa nepodarí vyčerpať. Ministerstvo zvažuje podporu nabíjačiek

Nabíjanie je dočasne zdarma

Obe nabíjacie stanice si môžu elektromobilisti vyskúšať dočasne zdarma. A to v nasledujúcich 30 dňoch. Po tomto termíne bude nabíjanie spoplatnené na základe štandardného cenníka nabíjacej siete Greenway. Viac informácií o cenách nabíjania nájdete v našom článku „Greenway uvádza na Slovensku do prevádzky 5 nových rýchlonabíjacich staníc„.

Zdroj: Greenway

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár