Slovenský Ejoin predstavil nabíjaciu stanicu so skenerom evidenčných čísel vozidiel

1

Slovenský výrobca nabíjacích staníc pre elektromobily, spoločnosť Ejoin, predstavil funkciu, ktorá zjednoduší proces nabíjania. Vďaka skeneru evidenčného čísla vozidla totiž nie je potrebná manuálna autorizácia používateľa.

Väčšina sietí verejných nabíjacích staníc vyžaduje autentifikáciu používateľa prostredníctvom RFID karty či mobilnej aplikácie. To zaberie nejaký čas, ktorého dnes nie je nazvyš. A navyše to prináša aj istú mieru diskomfortu.

A práve to sa snaží eliminovať spoločnosť Ejoin, ktorá v rámci svojich nabíjacích staníc implementovala skener evidenčných čísel vozidiel. Vďaka nemu odpadne v rámci nabíjacieho procesu nutnosť spomínanej manuálnej autentifikácie používateľa.

Nabíjacia stanica totiž po príchode vozidla na nabíjacie miesto naskenuje evidenčné číslo, čím používateľa automaticky autorizuje k nabíjaniu. Tomu potom stačí pripojiť vozidlo k nabíjačke. Po ukončení nabíjania odpojí nabíjací kábel a môže pokračovať v jazde.

Na to, aby tento systém fungoval, bude samozrejme nutná registrácia vozidla do príslušnej databázy, ktorá bude prepojená s účtom používateľa a systémom spravujúcim kompatibilné nabíjacie stanice.

Skener rozpozná aj model vozidla

Skener tiež dokáže rozpoznať model vozidla, ako aj jeho farbu, pričom výrobca uvádza, že je veľmi presný, a to na 99 %. V tejto súvislosti nám prebehla hlavou myšlienka, že schopnosť rozpoznania modelu by mohla byť využitá v boji s „nenabíjateľnými“ vozidlami, ktoré blokujú nabíjacie miesta. Budeme dúfať, že sa tak stane.

Spoločnosť Ejoin ďalej dodáva, že:

  • funkcia je využiteľná v každej krajine EÚ,
  • naskenované EČV sa zobrazuje na displeji nabíjacej stanice,
  • naskenovanie EČV trvá 3 až 5 s,
  • skenovanie funguje počas dňa aj noci, a to na vzdialenosť 1,3 až 5 m,
  • skener môže byť nainštalovaný na každej nabíjačke Ejoin. Podmienkou je však možnosť osadenia vo výške 100 až 140 cm nad zemou.

Ejoin aktuálne inštaluje prvé nabíjacie stanice s funkciou skenera EČV. Tie nájdeme napríklad v Ostrave, v rámci Smart Innovation Center.

nabijacie stanice ejoin

Zdroj: Ejoin

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Ejoin

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenská firma začala s inštaláciou nabíjačiek v rámci lámp verejného osvetlenia
Podarí sa vybudovať slovenskú národnú sieť nabíjacích staníc na 3. pokus?
Slovenská spoločnosť eJoin predstavila inovatívnu nabíjaciu stanicu pre elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár