Shell premení svoju „čerpačku“ na nabíjaciu stanicu pre elektromobily

5

Ropný gigant Shell pretransformuje jednu zo svojich fungujúcich „čerpačiek“ na nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Reaguje tým na dopyt, pričom rozširuje celú svoju sieť nabíjačiek.

Spoločnosť Shell pri príležitosti sprevádzkovania svojho 50. nabíjacieho bodu vo Veľkej Británii a prvej 150 kW nabíjačky oznámila, že zo svojej fungujúcej čerpacej stanice vo Fulhame odstráni všetky tankovacie jednotky a nahradí ich nabíjacími stanicami.

Príjemné miesto na oddych aj občerstvenie

Pretransformovaná stanica bude obsahovať 10 nabíjacích miest so 150 kW nabíjačkami, markízy so solárnymi panelmi, kvetinové záhony a obchod so strechou pokrytou trávnatým porastom. Solárne panely budú pritom nainštalované na všetkých strešných plochách v rámci nabíjacej stanice.

Obchod bude ponúkať zmiešaný tovar a bohato vybavené priestory, kde si budú môcť vodiči „vystrieť nohy“. K dispozícii bude káva, raňajky, obed, večera, bezplatná Wi-Fi sieť či „čisté toalety“. Nové nabíjacie centrum má byť hotové do polovice tohto roka.

Sieť nabíjačiek

Do konca tohto roka chce mať Shell v Británii 200 nabíjacích stanovísk, pričom nabíjaciu sieť buduje aj v iných krajinách. V rámci vybraných „čerpačiek“ Shell na Slovensku nájdeme minimálne ultra-rýchle nabíjacie stanice zo siete Ionity, pričom prvá z nich sa aktuálne buduje pri Senci.

„Pozeráme sa na dopyt zo strany zákazníkov a snažíme sa byť mierne pred ich potrebami. Začali sme s budovaním 50 kW nabíjačiek, ale postupne prechádzame k 150 kW nabíjačkám. Naše nabíjacie stanice poskytujú 100 % obnoviteľnú energiu, takže ak ste vodič elektromobilu a nabíjate v sieti Shell, jazdíte uhlíkovo neutrálne,“ uviedla Bernie Williamson, šéfka maloobchodu spoločnosti Shell UK.

Zdroj: Forecourttrader

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Revolúcia? Počet nabíjacích staníc v Británii prevýšil čerpacie stanice
Európska únia chce 1 milión nových nabíjacích staníc pre elektromobily
„Historický míľnik“: Na čerpačke nahradili všetky pumpy nabíjačkami pre elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Povedať vetu „…Naše nabíjacie stanice poskytujú 100 % obnoviteľnú energiu, takže ak ste vodič elektromobilu a nabíjate v sieti Shell, jazdíte uhlíkovo neutrálne.“ , to chce odvahu.

  2. Jedna lastovička leto nerobí. Ale – predpovedá, že to leto príde.
    Zrejme SHELL nebuduje nabíjacie stanice iba preto, že nemá kam investovať.
    Zrejme sa jedná len o takú maličkosť, ktorá sa volá BUDÚCNOSŤ….

Pridajte komentár