Energy trailer: Príves, ktorý funguje ako solárna elektráreň a nabíjačka pre elektromobily

0

Kalifornský startup ChargeWheel, ktorý ponúka mobilné nabíjanie prostredníctvom dodávok, predstavil „energetický príves“ – Energy Trailer. Ten dokáže vyrobiť čistú elektrinu a použiť ju na nabíjanie až 4 elektromobilov naraz.

Spoločnosť ChargeWheel chce v Kalifornii do konca roka nasadiť 100 zariadení Energy Trailer, ktoré vytvoria sieť mobilných nabíjacích staníc napájaných solárnou energiou. Obsahujú 550 kWh batériové úložisko a systém pre rýchlonabíjanie jednosmerným prúdom.

Výhody Energy Trailer

Toto riešenie má priniesť podľa spoločnosti ChargeWheel hneď niekoľko výhod:

  • Zabezpečenie nabíjania na akomkoľvek mieste, vrátane jednorázových udalostí.
  • 100 % čistá solárna energie.
  • Nie je potrebná žiadna inštalácia ani povolenia.
  • Nie je potrebné pripojenie k elektrickej sieti.

Rýchlonabíjanie

Energy Trailer dokáže podľa spoločnosti nabíjať všetky druhy osobných vozidiel. A to až 4 naraz. Dostupné je pritom DC rýchlonabíjanie. ChargeWheel však neuvádza nabíjací výkon, na základe výkonu nabíjacích dodávok by to však mohlo byť 50 kW.

„Energetický príves“ taktiež dokáže nabíjať elektrobicykle a elektrokolobežky. Infraštruktúra pre e-mikromobilitu je pritom dlhodobo podceňovaná, takže Energy Trailer rieši aj tento problém. 

Energy Trailer dopĺňa služby mobilných nabíjacích dodávok, ktoré takisto disponujú batériovým úložiskom s kapacitou 550 kWh a rýchlonabíjaním. Dodávky zároveň slúžia na prepravu prívesov, pričom ich môžu v prípade potreby nabiť.  

Cena a možnosť prenájmu

Nabíjacie služby ChargeWheel majú byť dostupné v rámci ročného predplatného za 99 $. Nabíjanie je pritom neobmedzené. Taktiež je možný prenájom „energetického prívesu“ za mesačný poplatok, ako aj lízing na základe ročných zmlúv. 

„Evidujeme nedostatok rýchlonabíjacích staníc v rámci veľkých mestských centier. Dôvodom je najmä to, že ich budovanie v týchto oblastiach je problematické a vyžaduje množstvo povolení. Ponuka spoločnosti ChargeWheel sa zaoberá nedostatkami v oblasti udržateľnosti a efektívnosti v mikromobilitnom priemysle. A to tým, že poskytuje čistejší a pohodlnejší spôsob nabíjania elektrických dopravných prostriedkov v mestách,“ hovorí šéf a zakladateľ ChargeWheel, Huzaifa Muhammad.

Zdroj: Insideevs, titulná fotografia: ChargeWheel

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda testuje mobilnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily
VW predstavil výkonnú mobilnú nabíjaciu stanicu s inovatívnymi riešeniami
Konkurent Tesly buduje stanice na výmenu batérií. Ponúka aj mobilné nabíjanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár