Mysli ako Elon Musk: 3 tipy ako byť úspešný podnikateľ

0

Elon Musk, génius, miliardár, vizionár, podnikateľ. Majiteľ spoločností SpaceX a The Boring Company, generálny riaditeľ Tesly. Jeho meno stojí napríklad za PayPal-om alebo Hyperloop-om. Niečo ako Tony Stark v reálnom živote. Vo všetkom čo robí, posúva hranice možného čoraz ďalej. 

Muskova hlavná ideológia pozostáva z troch kľúčových bodov a dá sa aplikovať prakticky na všetky obchodné modely. Snáď o 20, 50 alebo 100 rokov sa niekto tejto ideológie znova chytí a bude posúvať hranice ľudského rozvoja pre lepšiu budúcnosť, tak ako to dnes robí Musk.

ROZMÝŠĽAJ VERTIKÁLNE

Ide o princíp vytvoriť celé spektrum služieb, tovarov a doplnkov v rámci jednej značky. V Tesle sa produkty predávajú exkluzívne a výhradne vo vlastných obchodoch, nie sú potrebné žiadne iné predajné miesta, len aby bola podporená kúpa. Servis, aktualizácie a všetko, čo je potrebné na údržbu automobilov je dostupné opäť len v špecializovaných miestach pod značkou Tesla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Toto je vízia budúcnosti do roku 2060 podľa Elona Muska | INFOGRAFIKA
Elon Musk uviedol úžasný zostrih z vyslania Tesly Roadster na Mars od tvorcu seriálu Westworld
Súboj systémov autonómneho riadenia: Elon Musk vs. LIDAR. Postačí Tesle kamerový systém?

Dokonca aj predaj ojazdených vozidiel prebieha cez webovú stránku Tesly. Nesmie sa stať, aby zákazník potreboval pomoc a dostal ju od inej značky.  Ak sa potreby zákazníka stretnú s cieľom celého tímu krivka úspechu stúpa.

KAŽDÝ, KTO JE ZAPOJENÝ JE VEKTOROM

Zakladateľ spoločnosti HubSpot sa Muska spýtal ako vybudoval spoločnosť, ktorá rastie každý deň. Muskova odpoveď znela, že len premýšľal ako dostať spoločnosť z bodu A do bodu B, pričom treba brať ohľad na všetky osoby v rámci operácie/projektu, pretože aj oni vynakladajú energiu na dosiahnutie cieľa. Každý ma totiž veľkosť a smer, presne ako vektor.

Pokrok spoločnosti je určený súčtom všetkých týchto vektorov. Ak niekto vyvíja energiu jedným smerom a druhý presne opačným výsledok bude nulový, a tým pádom je spoločnosť odsúdená na neúspech. No keď spolupracujú všetky vektory v tom istom smere spoločnosť dosiahne maximálny úspech.

MAJ VÍZIU

Muskova jedinečná vízia spočíva v kombinácii prelomovej technológie a silnej vášne pre zlepšenie života na Zemi i mimo nej.  Ide o najcennejší príspevok pre ľudstvo ako sa dostať na novú úroveň.  „Ak ráno vstanete a myslíte, že budúcnosť bude lepšia, je to jasný deň.“

Elon Musk už významným spôsobom zlepšil spôsob akým dnes ľudstvo žije. Znalosti a oddanosť väčšiemu dobru je skutočne fenomén, s ktorým sa stretneme len raz za život. A tým fenoménom je Elon Musk.

Zdroj: evannex.com, titulná fotografia: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár