Český elektrický offroad MWM Spartan EV dostal cenovku

5

Česká automobilka MW Motors začiatkom roka predstavila plne elektrický offroad MWM Spartan EV, ktorý vznikol v spolupráci s ruským UAZ. A aktuálne sa dozvedáme nové informácie, pričom sú už známe aj základné špecifikácie.

MWM Spartan EV má byť podľa výrobcu praktickým, minimalistickým, výkonným, cenovo dostupným a jednoducho opraviteľným elektromobilom. Jeho kvality majú oceniť najmä „nadšenci 4×4“, poľnohospodári, lesní pracovníci, fanúšikovia extrémnych aktivít alebo spoločnosti zaoberajúce sa povrchovou ťažbou.

Elektrický offroad od MW Motors vznikol na platforme „Hunter 4×4“, ktorú vyrába „tradičná“ ruská automobilka UAZ. Plánom českej spoločnosti je v rámci platformy implementovať technológiu zo svojho ľahkého „retro“ elektromobilu Luka EV.

MWM Spartan EV je aktuálne vo fáze testovania v náročných podmienkach a prebieha aj jeho schvaľovanie vo Veľkej Británii. A práve Veľká Británia bude prvým trhom, kde sa objaví. Podľa plánu sa tak má stať koncom 1. štvrťroka 2021.

Známe špecifikácie

Pri prvotnom predstavení modelu výrobca uviedol, že ten bude dostupný s kapacitne rôznymi batériami, a to 56 až 90 kWh. V aktuálnych špecifikáciách nájdeme údaj 51 kWh. Ide o li-ion batériu, ktorá zabezpečí dojazd 150 km. To by malo podľa MW Motors „stačiť na podnikanie v prírode“.

Vozidlo podporuje rýchlonabíjanie. Výrobca pritom uvádza, že na 80 % sa nabije počas obednej prestávky. Batéria zabezpečuje energiu pre synchrónny elektromotor s permanentným magnetom, ktorý ponúka výkon 120 kW. Ten dokáže vozidlo s hmotnosťou 2 109 kg rozpohybovať na maximálnu rýchlosť 130 km/h.

5-miestny elektromobil disponuje rozmermi 4 100 × 1 730 × 2 025 mm (dĺžka x šírka x výška), rázvorom 2 380 mm a svetlou výškou 210 mm. Jeho maximálne užitočné zaťaženie v rámci jazdy na cestných komunikáciách je 550 kg. V teréne klesne na 336 kg. Hĺbka brodenia dosahuje 500 mm a ťažná kapacita 2 500 kg.

Spoločnosť MW Motors tiež zverejnila cenu modelu MWM Spartan EV. Tá bude štartovať na sume 39 900 €.

Zdroj: MW Motors

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Unikátny český „retro-elektromobil“ Luka EV dostal lacnejšiu verziu
Česi vylepšujú „lacné“ čínske elektromobily. Predávajú ich pod značkou elBlesk
Česi predstavili elektromobil, ktorý má konkurovať legendárnej „multikáre“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

 1. Nové značky EV nám tu vyrastajú ako „huby po daždi“. Čo je samozrejme fajn.
  Trochu ma pobavil údaj „nabije sa počas obeda“.
  Keď človek švihá, „nafutruje sa“ aj do 10 minút.
  Keď ste na firemnom „guláši“, v pohode sa napchávate prakticky celý deň…

  • Za desať minút som sa nikdy nenajedol. Aj polhodina na jedlo je málo. Hodinová prestávka na obed je všade bežná aspoň u nás na Slovensku. Ale v článku bolo myslené asi 30 minút. Toto autíčko je dobrá správa pre lesníkov aj majiteľov horských stredísk. 🙂

 2. Toto nieje auto pre direktora a ktory robotnik v lese ma 1h na obed? A aj keby mal tak kde v lese najdes DC nabku? A predstava ze si z terenu odskoci na obed do mesta k DC nabke je smiesna. 🙂
  Cena tiez sa mi zda prestrelena na roboske auto zacinajuc na 39K, ked obdobne ICE sa da kupit za menej ako polovicu veselo.

Pridajte komentár