Najväčšia slovenská zbrojárska firma sa realizuje v oblasti elektromobility

0

Najväčšia slovenská zbrojárska spoločnosť MSM Group reaguje na trendy, a tak sa pustila aj do oblasti elektromobility. Tú má v kompetencii jej dcéra MSM e-mobility, ktorá aktuálne získala veľkú zahraničnú zákazku.

MSM e-mobility v spolupráci s ďalšou spoločnosťou Vývoj Martin, ktorá patrí do koncernu MSM Group, sa realizuje v oblasti nabíjacích staníc pre elektromobily. MSM e-mobility zastrešuje komerčné aktivity, Vývoj Martin zas vývoj a výrobu nabíjacích staníc.

Vlastné nabíjačky

V portfóliu spoločnosti nájdeme AC nabíjačky pre súkromné využitie s výkonom 3,2 až 22 kW a modulárne komerčné nabíjačky s výkonom 22 až 43 kW. Komerčné nabíjačky môžu byť vybavené rôznym typom nabíjacích konektorov a zásuviek.

Distribúcia, služby a spolupráca

Spoločnosť MSM e-mobility je taktiež distribútorom nabíjacích staníc od výrobcov Tritium, Nicola a DBT. Zameriava sa najmä na ich rýchlonabíjacie DC modely s výkonom 50 kW. Zabezpečuje aj monitoring a spoplatnenie nabíjacích činností, prostredníctvom riešení od Last Mille Solution a Polyfazer.

Spolupracuje so Slovenskou Akadémiou Vied (SAV) na elektrifikácii stredne ťažkých vozidiel pre komunálne využitie, ako aj so slovenským startupom Zeroemission, ktorý má veľmi podobné portfólio.

Veľká zákazka z Maďarska

Spoločnosti MSM e-mobility sa podarilo získať veľkú zákazku v susednom Maďarsku. V rámci prevádzok diskontného reťazca Penny Market dodá a nainštaluje až 80 nabíjacích staníc. Ďalšie kontrakty, a to na Slovensku a v Česku, sú podľa spoločnosti v štádiu riešenia.

Na e-mobilitu sa zameriava aj Tesla Liptovský Hrádok

MSM e-mobility nie je jedinou spoločnosťou s orientáciou na oblasť elektromobility. Napríklad okrem startupu Zeroemission a zabehnutého Greenway vyvíja aktivity v tomto smere aj Tesla Liptovský Hrádok. Tá sa pripravuje na výrobu rôznych druhov nabíjacích staníc. A to od domácich AC nabíjačiek až po ultra-rýchle nabíjacie stanice. Viac…

msm e-mobility nabijacie stanice

Zdroj: MSM e-mobility

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ocenený slovenský startup Voltia dodá DPD až 100 svojich elektromobilov
Slovenský Greenway vybuduje 850 nabíjacích staníc v rámci strednej a východnej Európy
Slovák, ktorý šéfuje vývoju Tesla Autopilot, hovorí o pokrokoch a neurónovej sieti

Zdroje: Trend, MSM e-mobility, titulná fotografia: chargepoint.com

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár