Slovenský e-mobility startup Mobilyze získal kapitálovú podporu, aby mohol expandovať

0

Mladý slovenský startup Mobilyze, ktorý sa zameriava na služby zefektívňujúce budovanie a používanie nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá, získal kapitálovú podporu. Tá umožní ďalší rozvoj spoločnosti a jej produktov.

Je potešiteľné, že aj na Slovensku vznikajú startupy, ktoré sa zameriavajú na oblasť elektromobility. Veď transformácia nielen automobilového priemyslu, ktorý je pre našu ekonomiku nesmierne dôležitý, je jasne zameraná na elektrifikáciu. Tým vznikajú nové výzvy a zároveň príležitosti, ktoré je potrebné využiť.

Jedným zo slovenských startupov, ktoré sa venujú oblasti elektromobility, je spoločnosť Mobilyze založená minulý rok. Tá pritom popisuje svoj produkt nasledovne: „Mobilyze je business intelligence platforma, ktorá operátorom pomáha nájsť ideálne miesta pre ich nabíjacie stanice pre elektromobily pomocou big data analytiky a umelej inteligencie.“

Startup doteraz rozvíjal svoje aktivity predovšetkým v rámci strednej Európy a nemecky hovoriacich krajín, pričom k jeho zákazníkom patria napr. spoločnosti ZSE, Kelag či Shell a medzi partnerov sa radia tiež spoločnosti Eurowag, Sygic či Greeninfra.

Slováci so skúsenosťami zo súťaží startupov, ktorí boli a sú súčasťou akcelerátorov, svojim klientom aktuálne ponúkajú „plošné analýzy a analýzy cestnej siete z hľadiska potenciálu výstavby vysokorýchlostných nabíjacích staníc pre elektromobily„.

Mobilyze chystá expanziu

Mobilyze chce ponúkať aj ďalšie služby, a to „predikciu utilizácie nabíjacích staníc na ľubovoľnom mieste na svete či predikciu ich obsadenosti“. No a aktuálne získané prostriedky od venture kapitálového investora Vision Ventures pomôžu slovenskému startupu rozvíjať svoje produkty, ale aj expanziu na ďalšie trhy ako Holandsko, Nemecko, Francúzsko a Veľká Británia, uvádza šéf a spoluzakladateľ Mobilyze, Pavol Magic.

Spoločnosti Mobilyze, rovnako ako ďalším slovenským startupom, napr. InoBat Auto (batérie do elektromobilov), Voltia (konverzie el. dodávok), AgeVolt (nabíjací systém pre elektromobily), Danubia Nanotech (grafénové snímače) či Electroad (systém na predikciu skutočného dojazdu elektromobilov), samozrejme držíme palce.

Zdroj: Mobilyze

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Technológia slovenského startupu má predĺžiť životnosť batérií elektromobilov
Slovenský produkt Electroad má eliminovať úzkosť z dojazdu elektromobilov
Nissan a slovenská Voltia spoločne uvádzajú na trh „novú“ elektrickú dodávku
Slovenské batérie od Inobat Auto majú za sebou oficiálne testy. Aké výsledky priniesli?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár