V Žiline bude možné zdarma objednať mobilné nabitie elektromobilu v rámci verejnej testovacej prevádzky

4

Zdá sa, že jednou z ďalších ciest súvisiacich s nabíjaním elektromobilov, by mohlo byť nabíjanie na vyžiadanie, kedy si používateľ cez aplikáciu objedná nabitie svojho vozidla na mieste, kde mu to vyhovuje. Mobilná nabíjacia stanica teda „príde“ k vozidlu. No a takáto služba sa bude testovať v Žiline a vy môžete byť pritom.

3. mája bude v Žiline spustené bezplatné testovanie mobilnej nabíjacej jednotky pre elektrické vozidlá. Pôjde o nabíjaciu stanicu od českej spoločnosti Nimbee Energy, ktorá už dokončila pilotnú prevádzku svojej mobilnej nabíjacej služby na vyžiadanie v rámci Prahy.

Služba funguje tak, že si prostredníctvom mobilnej aplikácie vyberiete miesto a časové okno nabíjania a mobilná nabíjacia stanica s výkonom 40 kW „príde“ k vášmu elektromobilu. Objednávku je potrebné uskutočniť minimálne 2 hodiny pred plánovaným nabíjaním.

Celý nabíjací proces sa zaobíde bez osobnej účasti zákazníka, pokiaľ sa týka vozidiel s podporou Smartcar connection. Medzi tieto vozidlá aktuálne patria elektromobily značky Tesla, séria Audi e-tron, séria BMW i, Ford Mach-E, Jaguar i-Pace, Renault Zoe, Volkswagen e-Golf a e-Up! a Volvo XC40 Recharge a C40 Recharge.

Slávnostné spustenie 3. mája

V Žiline a jej blízkom okolí bude spomínaná služba dostupná v rámci projektu Urban Mobile Charging. A to formou bezplatnej testovacej prevádzky, ktorá bude prebiehať v mesiacoch máj a jún. Pre objednanie služby by malo postačiť nainštalovanie mobilnej aplikácie Nimbee, ktorá je dostupná pre zariadenia s Androidom a iOS.

Testovacia prevádzka „mestského mobilného nabíjania“ bude slávnostne spustená 3. mája v rámci rektorátu Žilinskej univerzity, kde sa dozvieme viac ohľadom tohto projektu. Bližšie informácie o tomto podujatí nájdete v nasledujúcej pozvánke, na ktorú nás upozornil pán Stanislav Kurek z Tesla Club Slovakia, za čo mu samozrejme ďakujeme.

mobilna nabijacia stanica nimbee zilina testovanie

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mobilná nabíjacia stanica od Škody sa dostáva do komerčného využitia
Lidl rozširuje svoju bezplatnú nabíjaciu sieť v SR. Kde pribudli nové nabíjačky?
VW poskytuje pohľad na prototyp mobilného nabíjacieho robota

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Trochu ma zaskočila informácia o vymenovaných značkách a modeloch s podporou Smartcar connection.
    A čo ostatní? A čo Hyundai, KIA, Škoda, VW ID a spústa ďalších značiek a modelov?

Pridajte komentár