Vďaka mobilnej aplikácii Tesla našli ukradnutý Model S

1

Tesla patrí medzi automobilky, pri ktorých by si mali zlodeji krádež radšej rozmyslieť. A to najmä vďaka permanentne aktívnej funkcii GPS sledovania. Nájdu sa však aj takí, ktorí nie sú v technológiách elektromobilov Tesla zbehlí a stáva sa im to osudným. Posledný prípad krádeže Tesly sa stal len nedávno v americkom štáte Kalifornia. Majiteľ daného auta vďaka mobilnej aplikácii doslova navigoval políciu na miesto, kde stojí jeho ukradnutá Tesla Model S.

Sú len dve možnosti ako môžete Teslu šoférovať. Buď máte kľúč alebo prihlasovacie údaje majiteľa pre bezkľúčové riadenie. V tomto prípade bolo auto odcudzené počas nočného vlámania do domu majiteľa Tesly a ako polícia predpokladá, zlodej našiel kľúč počas krádeže.

Na druhý deň auto vystopovali vďaka mobilnej aplikácii Tesla.Táto šikovná aplikácia totiž signalizuje GPS súradnice, kde sa dané vozidlo nachádza. Vozidlo našli vo Wildomare, v niekoľko míľ vzdialenom meste od Escondida, v ktorom bolo ukradnuté.

Podobný prípad poznáme z roku 2015, kedy vo Vencouveri, rovnako majiteľ, vystopoval svoje auto pomocou mobilu. Tieto pokusy o ukradnutie Tesly začali byť svetovo známe a automobilka si začala budovať image ťažko ukradnuteľných áut. Druhou stranou mince sú prípady takzvaných jazdcov pre radosť. Títo ľudia sú ochotní ukradnúť Teslu, povoziť sa a len tak ju nechať niekde na parkovisku. V roku 2016 však jeden z takýchto zlodejov zomrel pri tragickej nehode.

Existujú však dva prípady krádeže Tesly v Európe, ktorých zmiznutie bolo veľmi záhadné. Zlodejom sa podarilo ukradnúť autá bez kľúčov, na základe čoho sa nedali vystopovať.

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pochádzam z Kysúc, konkrétne z pohraničnej obce Skalité. Po úspešnom absolvovaní gymnázia v Čadci som sa stal študentom žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej Univerzity v Ružomberku. Záľubu v autách a motorkách som objavil už v rannom dectve. Podľa slov mojej mamy ma vždy lákalo všetko, čo malo motor a vrčalo. Preto dúfam, že sa vám budú páčiť moje články z kuchyne firmy Tesla.

Jeden komentár

  1. Pan Tomasec, vasa posledna fraza mi nedava zmysel: „Zlodejom sa podarilo ukradnúť autá bez kľúčov, na základe čoho sa nedali vystopovať.“ Na zaklade, ze auta boli ukradnute bez klucov, sa nedali vystopovat ? Znamena to, ze GPS Tesly je zabudovane v kluci a nie v samotnom aute ??? Alebo ako ste to mysleli ?

Pridajte komentár