Koncern Renault predstavil elektrický sedan Limo pod novou značkou Mobilize

0

Začiatkom roka koncern Group Renault prezentoval svoju novú značku Mobilize, ktorá sa zameriava na „zákazníkov, ktorí chcú prijať udržateľnejšie a zdieľané formy mobility.“ A aktuálne predstavil prvý elektromobil tejto značky – Mobilize Limo, ktorý je prispôsobený pre ride-hailing.

Renault v januári uviedol, že cieľom značky Mobilize je „zmenšiť rozdiel medzi používaním automobilov a nákladmi, pretože autá sú v súčasnosti z 90 % času nevyužívané a tiež zvýšiť zostatkovú hodnotu vozidiel. A neskôr sme sa dozvedeli, že Mobilize bude mať na starosti aj tzv. „druhý život“ vyslúžilých batérií áut, ktoré nájdu svoje uplatnenie v rámci stacionárnych a mobilných batériových úložísk či generátorov.

Aktuálne Renault predstavil prvý elektromobil, ktorý príde na trh pod značkou Mobilize, a to Mobilize Limo. Ten je prispôsobený pre taxislužby a tzv. ride-hailing, čo je mobilitná služba umožňujúca jednoduché a rýchle zabezpečenie odvozu na spôsob Uberu.

Známe špecifikácie

Elektromobil Mobilize Limo je výsledkom spolupráce Renaultu so svojím čínskym partnerom Jiangling Motors, s ktorým má v Číne spoločný podnik. Elektrický sedan má na dĺžku 4,67 m a podľa francúzskej automobilky poskytuje v rámci zadných sedadiel priestor pre nohy na úrovni o triedu väčšieho vozidla, upozorňuje na základe oficiálnej tlačovej správy Ecomento.

Vozidlo disponuje výkonom 110 kW, maximálnou rýchlosťou 140 km/h, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 9,6 s, dojazdom 450 km (WLTP), batožinovým priestorom s objemom 411 l, jazdnými režimami Eco, Normal a Sport či 3 úrovňami rekuperácie.

Novinka od koncernu Renault bola navrhnutá pre služby komerčnej a súkromnej dopravy a bude dostupná na vybraných trhoch. A to v rámci predplatiteľného komplexného mobility balíka, ktorý okrem vozidla zahŕňa služby na mieru.

Renault týmto reaguje na trendy v mobilite, keďže štúdie ukazujú, že u mladej generácie klesá záujem o vlastníctvo automobilu. Do popredia sa tak zrejme budú dostávať novodobé formy individuálnej mobility, ako napr. ride-hailing.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Renault urýchľuje e-mobility plány. Chystá 10 elektromobilov či „vlastné“ lacnejšie batérie
Renault ukázal predprodukčný elektromobil Megane E-Tech Electric
Renault zrejme chystá menší elektrický crossover, naznačujú patentové obrázky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár