Mitsubishi predstavilo vynovený plug-in hybridný bestseller Outlander PHEV

0

Európsky plug-in hybridný bestseller Mitsubishi Outlander PHEV sa dočkal faceliftu. Ten prináša kompletne prepracovanú pohonnú jednotku, modernizovaný interiér a decentný redizajn exteriéru.

Mitsubishi Outlander PHEV je už 3 roky po sebe najpredávanejším plug-in hybridným automobilom na európskom trhu. Na starom kontinente sa ho predalo viac ako 100 000 ks. Z celosvetového hľadiska (140 000 ks) sa zas jedná o nepredávanejšie hybridné SUV. Japonská automobilka neplánuje ustúpiť z týchto pozícií, a tak svoj bestseller vylepšila v mnohých smeroch.

mitsubishi outlander phev 2019

Množstvo zmien na 2. pohľad

Na prvý pohľad sa toho v prípade faceliftovaného modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2019 moc nezmenilo. Exteriér sa dočkal len decentného redizajnu. Väčšie zmeny nastali v interiéri. V kabíne nájdeme nové predné sedadlá, prepracovaný volič jazdných režimov, nový prístrojový panel, zadné výduchy klimatizácie či doplnkové dekorácie.

mitsubishi outlander phev 2019 interier

Najpodstatnejšie zmeny sa však udiali pod kapotou. Pohonná jednotka kladie teraz väčší dôraz na jazdnú dynamiku. 2.0 l benzínový motor naladený v Ottovom cykle nahradil 2.4 l „benzín“ v Atkinsonovom cykle. Spaľovací motor má tak vyšší krútiaci moment, plynulejšie prevádzkové vlastnosti a vyššiu efektivitu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V Ženeve zažil európsky debut plug-in hybrid s najväčším elektrickým dojazdom na svete
Nový elektromobil od Rimac je najrýchlejším autom sveta. Pokorí aj Teslu Roadster
Elektrická verzia Seatu Leon „e-Racer“ má parametre superšportu

Nový vs. starý hybridný pohon

Nový plug-in hybridný pohon má:

  • vyšší výkon elektrickej jednotky o 10 %,
  • vyšší výkon spaľovacieho motora o 10 %,
  • vyššiu kapacitu batérie o 15 %,
  • vyšší výkon batérie o 10 %.

Nové jazdné režimy

K pôvodným jazdným režimom NORMAL a 4WD LOCK pribudli dva nové. A to SPORT, ktorý umožňuje vodičovi lepšiu a priamočiarejšiu kontrolu riadenia pre väčší zážitok z jazdy po kľukatých cestách. A režim SNOW, ktorý poskytuje lepšiu trakciu na zasneženom a klzkom povrchu.

Mitsubishi Outlander PHEV 2019 – základné špecifikácie

Dĺžka x šírka x výška4 695 x 1 800 x 1 710 mm
Rázvor2 670 mm
Benzínový motor2.4 l, 4C, 16V DOHC
Elektrické motory1 vpredu a 1 vzadu
Technológia batérieLi-Ion
Kapacita batérie13.8 kWh

Zdroj: Mitsubishi

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár