Mitsubishi nám už čoskoro predstaví svoje nové e-SUV

0

Mitsubishi avizuje, že na blížiacom sa autosalóne v Ženeve nám predstaví výsledky svojej poslednej práce. Tá má priniesť viac SUV, elektromobilov, technológií a štýlu. Okrem iného spoznáme aj nový model s názvom Mitsubishi Engelberg Tourer.

Automobilka Mitsubishi reštrukturalizuje svoju európsku organizáciu. V rámci nej vzniklo oddelenie, ktoré sa bude špecializovať na elektromobily. Na trh sa pritom chystá uviesť najmä modely typu SUV. Že to nie sú len reči, by mala dokázať už na marcovom ženevskom autosalóne.

Meno po alpskom meste

Aktuálne avizuje, že na ňom predstaví model, ktorý nesie meno alpského mesta s úspešnou športovou históriou, Mitsubishi Engelberg Tourer. Prvá oficiálna upútavka naznačuje, že model bude vychádzať z konceptu Mitsubishi GT-PHEV, ktorý bol predstavený v septembri 2016.

Nástupca Outlandera PHEV?

Názov spomínaného konceptu napovedá, že sa jednalo o plug-in hybrid. To však neznamená, že pod jeho „kapotu“ sa napokon nedostane plne elektrický pohon. Ak sa tak nestane, mohli by sme sa tešiť na zaujímavého nástupcu modelu Mitsubishi Outlander PHEV. Veď koncept sľuboval čisto elektrický dojazd až 120 km. Nemenej zaujímavý je pritom aj celkový hybridný dojazd 1 200 km.

Zbrusu nový plug-in hybrid by pritom určite nebol nelogickým krokom, nakoľko model Mitsubishi Outlander PHEV sa teší obrovskej priazni. Veď ten je už 6 rokov po sebe najpredávanejším plug-in hybridom v Európe, pričom z celosvetového hľadiska sa jedná o najpredávanejšie plug-in hybridné SUV.

Mitsubishi GT-PHEV Concept

Koncept Mitsubishi GT-PHEV, z ktorého by mohol vychádzať model Mitsubishi Engelberg Tourer, disponuje až 4 motormi. Spaľovací je podľa výrobcu navrhnutý špeciálne pre plug-in hybridný pohonný systém. Ten dopĺňajú 2 elektromotory na zadnej a 1 na prednej náprave.

Takáto motorová výbava by mala priniesť množstvo jazdných režimov, vďaka ktorým sa vozidlo prispôsobí rôznym povrchom cesty. K tomu, ako aj optimalizácii spotreby, by mal napomáhať systém konektivity, ktorý zhromažďuje informácie o trase, ako aj údaje o počasí a povrchu vozovky, prostredníctvom informačných sietí a palubných snímačov.

mitsubishi gt phev

Koncept Mitsubishi GT-PHEV. Zdroj: Netcarshow.com

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie (Mitsubishi GT-PHEV): Mitsubishi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mitsubishi, Honda či Fiat budú predávať čínske e-auto pod svojím menom. Prečo?
Mitsubishi predstavilo vynovený plug-in hybridný bestseller Outlander PHEV
Mitsubishi založilo európske oddelenie pre elektromobily a chystá “e-SUV-éčka”

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár