Kia a Mitsubishi poodhalili svoje nové elektromobily

0

Marcový ženevský autosalón prinesie množstvo premiér elektrických automobilov. Svoje želiezka v ohni na ňom budú mať aj automobilky Kia a Mitsubishi. Model od kórejskej automobilky bude koncepčný, pričom jeho meno zatiaľ nepoznáme. Japonci zas ukážu zrejme produkčné SUV s názvom Mitsubishi Engelberg Tourer.

Začiatkom minulého roka Kia avizovala, že do roku 2025 bude mať v portfóliu 16 elektrifikovaných modelov. Nedávno však  Emilio Herrera povedal, že v rámci urýchlenia elektrifikácie ponúknu do roku 2022 až 19 e-modelov.

Elektrická Kia má chytiť za srdce

Jedným z avizovaných e-modelov by mohol byť aj dizajnovo ladený elektromobil, ktorý bude vychádzať zo „ženevského“ konceptu. Ten sa nám pritom predstaví 5. marca. Bol navrhnutý v európskom dizajnovom centre spoločnosti Kia vo Frankfurte. Má byť stelesnením túžby po vzrušujúcom svete elektrifikácie, hovorí Gregory Guillaume, viceprezident dizajnu pre Kia Motors Europe.

Elektromobil nemá zohľadňovať len zákaznícke potreby v oblasti dojazdu, výkonu, nabíjania a jazdnej dynamiky. Rovnako ako iné automobily, má chytiť srdce a vyvolať emócie. A práve takým má byť elektrický koncept od Kie, dodáva Guillaume.

Mitsubishi Engelberg Tourer

Mitsubishi už svojou druhou upútavkou avizuje, že v Ženeve predstaví model, ktorý nesie meno alpského mesta s úspešnou športovou históriou, Mitsubishi Engelberg Tourer. Zverejnené obrázky naznačujú, že model bude vychádzať z konceptu Mitsubishi GT-PHEV, ktorý bol predstavený v septembri 2016.

Energetický ekosystém pre zelenú domácnosť

Okrem elektrifikovaného SUV predstaví Mitsubishi v Ženeve aj službu s názvom DENDO DRIVE HOUSE (DDH). Jedná sa o energetický ekosystém, ktorý umožňuje generovať, uskladňovať a zdieľať energiu medzi vozidlom a domácnosťou. Systém pritom pozostáva zo solárnych panelov, obojsmernej nabíjačky s technológiou Vehicle-to-Home (V2H), domáceho batériového úložiska energie a vozidla s batériou.
Zdroje (vrátane titulného obrázku): Kia, Mitsubishi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia chystá množstvo elektrifikovaných áut. Vrátane elektromobilov
Mitsubishi založilo európske oddelenie pre elektromobily a chystá “e-SUV-éčka”
Spoznali sme dojazd modelu Kia Soul EV druhej generácie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár