Mitsubishi založilo európske oddelenie pre elektromobily a chystá „e-SUV-éčka“

0

Automobilka Mitsubishi reštrukturalizuje svoju európsku organizáciu. V rámci nej vzniklo oddelenie, ktoré sa bude špecializovať na elektromobily. Na trh sa pritom chystá uviesť najmä modely typu SUV.

„Z celosvetového pohľadu je Európa skutočne jedinečným trhom – objemovo síce nie je najväčší, ale nepochybne udáva tón v zmysle predpisov, kvality, technológií a dizajnu. Bolo nám teda jasné, že ak máme vysoké nároky splniť, musíme našu organizáciu v tomto regióne posilniť, ešte pred uvedením novej vlny našich elektrifikovaných SUV modelov“, uviedol v rámci tlačovej správy na adresu zmien v Mitsubishi Motors Europe a nového „e-oddelenia“ Guillaume Cartier – viceprezident MMC pre globálny marketing a predaj.

Aktuálne 2 e-modely

Mitsubishi Outlander PHEV je už 3 roky po sebe najpredávanejším plug-in hybridným automobilom na európskom trhu. Na starom kontinente sa ho predalo viac ako 100 000 ks. Z celosvetového hľadiska (140 000 ks) sa zas jedná o nepredávanejšie hybridné SUV.

Okrem Outlandera má Mitsubishi vo svojom portfóliu ešte 1 elektrifikovaný model, a to malý zastaralý elektromobil i-MiEV. Ten sa síce na slovenskom trhu nepredáva, avšak dostupné sú u nás jeho dvojičky – Peugeot iOn a Citroen C-Zero.

Súčasť ambicióznej aliancie

Mitsubishi však má ako súčasť aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi oveľa väčšie ambície. V roku 2017 sa nechala japonská automobilka počuť, že do elektromobility investuje 4,6 miliardy $, a to zrejme v rámci aliancie. Tá chce pritom uviesť na trh do roku 2022 12 plne elektrických a ďalšie množstvo plug-in hybridných modelov.

Elektrické koncepty

Japonská automobilka doteraz predstavila viacero elektrifikovaných konceptov typu SUV. Naposledy (10/2017) to bol model s názvom Mitsubishi e-Evolution. Jedná sa o pomerne futuristické, plne elektrické SUV či crossover. O jeho pohon sa starajú až 3 elektromotory (2 na zadnej náprave) so sofistikovaným pohonom 4×4. Detailnejšie informácie nám však výrobca neprezradil.

mitsubishi e-evolution

Zdroj: Mitsubishi

Menšie plne elektrické koncepčné SUV Mitsubishi eX Concept, predstavené ešte v roku 2016, vyzeralo byť o niečo bližšie k sériovej výrobe ako model e-Evolution. 4,2 metra dlhý koncept bol vybavený 45 kWh batériou, ktorá mala zabezpečiť dojazd 400 km (JC08). Spoločný výkon 2 elektromotorov dosahoval hodnotu 140 kW. Podľa dávnejších správ by sa mala jeho sériová verzia objaviť na trhu budúci rok.

mitsubishi ex concept

Zdroj: Mitsubishi

Dúfame, že Mitsubishi bude v prípade svojich pripravovaných e-modelov už čoskoro podstatne konkrétnejšie.

Zdroj titulnej fotografie: Mitsubishi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi investovala do batérií, ktoré sa nabijú za 5 minút
Mitsubishi predstavilo vynovený plug-in hybridný bestseller Outlander PHEV
Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi pracuje na nabíjaní elektromobilov za jazdy

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár