MINI potvrdilo 2 nové elektromobily. Pôjde o crossovery

0

Značka MINI oznámila svoje plány na najbližšie roky, pričom sa zameria najmä na oblasť elektromobility. Ich súčasťou sú aj 2 nové plne elektrické modely – malý a kompaktný crossover.

Hlavným prvkom „reštrukturalizácie“ britskej značky je expanzia elektromobility, väčšia aktivita v segmentoch prémiových kompaktných vozidiel a crossoverov a tiež posilnenie pozície na čínskom trhu. Bernd Körber, riaditeľ MINI: „Okrem elektromobility budú pre budúcnosť značky MINI zásadne dôležité nové cieľové skupiny zákazníkov a nové predajné trhy.“

V roku 2008 sa MINI v rámci BMW Group stalo priekopníkom elektromobility. Model MINI E vtedy vznikol v malej sérii a bol používaný ako testovací prototyp zhromažďujúci dôležité poznatky o používaní elektromobilov v každodennej prevádzke.

Teraz je bezemisná elektromobilita pevne zakorenená v modelovej ponuke a v MINI komunite. Predovšetkým plug-in hybridný MINI Countryman zabezpečil, že elektrifikované modely tvorili v roku 2019 päť percent z celkových predajov značky. Po uvedení čisto elektrického MINI, MINI Cooper SE, sa tento podiel zdvojnásobil na desať percent zo všetkých nových registrácií.

Kompletná elektrifikácia

V budúcnosti umožní kompletne elektrifikovaný modelový rad MINI zákazníkom z celého sveta zažiť úplne bezemisnú jazdu, uvádza MINI. „Naďalej pokračujeme v prístupe Power of Choice – možnosť voľby – ktorého sa BMW Group prostredníctvom širokej škály vyspelých zážihových a vznetových motorov, plug-in hybridných systémov pohonu a elektrickým pohonom drží s cieľom uspokojiť potreby a túžby zákazníkov po celom svete,“ dodal Bernd Körber.

Budúce hlavné portfólio čisto elektrických modelov bude zahŕňať klasické 3-dverové MINI, nový malý crossover a kompaktný crossover. Modely kategórie malých vozidiel a kompaktných crossoverov budú k dispozícii aj s konvenčnými spaľovacími motormi.

K úspešnému MINI Countryman sa pridá menší crossover, ktorý bude vybavený výhradne čisto elektrickým pohonom. Okrem toho bude nová generácia MINI Countryman k dispozícii so spaľovacími motormi aj s elektrifikovanými pohonom.

E-Mini „Made in China“

Elektricky poháňané modely, postavené na základoch novej platformy a od začiatku vyvíjané ako elektromobily, budú od roku 2023 v spolupráci s miestnym výrobcom Great Wall Motor vznikať v Číne. Tento spoločný podnik umožní MINI uspokojiť rastúci dopyt po bezemisných vozidlách ako v Číne, tak aj na ďalších svetových trhoch.

Zdroj: tlačová správa (BMW Group)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW odmeňuje vodičov plug-in hybridov za jazdu na elektrinu
BMW potvrdilo, že chystá aj plne elektrické modely radu 1, 5 a 7
BMW predstavilo sériovú verziu prvého elektromobilu z rodiny X

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár