Elektromobil od MINI sa už testuje. Dôkazom špionážne fotografie

0

Automobilka MINI, ktorá patrí pod BMW Group, nám pred rokom odhalila koncept svojho prvého elektromobilu MINI Electric. Ten dorazí na trh už budúci rok, niet preto divu, že sa už testuje.

MINI Electric bude „už“ druhým elektrifikovaným modelom značky, keďže od roku 2017 je v predaji plug-in hybrid MINI Cooper S E Countryman ALL4. Elektromobil bude stavať na základoch klasického 3-dverového modelu, pričom má byť zameraný na pôžitok z jazdy aj mestskú praktickosť.

„Plne elektrické MINI bude vybavené výkonným elektromotorom a bude disponovať jazdnými vlastnosťami evokujúcimi motokáru. Bude teda zábavné, ale zároveň vhodné na každodenné využitie. Bude stelesnením predstáv značky o elektromobile blízkej budúcnosti,“ povedal člen predstavenstva BMW Group, Peter Schwarzenbauer.

Elektrické MINI sa testovalo už v roku 2008

Pripravované MINI Electric nie je prvým elektromobilom, na ktorom pracuje britská automobilka. Už v roku 2008 bol nasadený do testovacej prevádzky elektrický model s názvom MINI E. Cesty pritom brázdilo až 600 prototypov, pričom na testovaní sa podieľali aj bežní vodiči.

„Predštádium“ BMW i3

Prototyp MINI E disponoval výkonom 200 koní a batériou o kapacite 35 kWh, ktorá zabezpečovala dojazd 160 km. Z 0 na 100 km/h zrýchlil za 8 sekúnd. Do výroby sa síce napokon nedostal, ale poslúžil ako základ pre vývoj koncernového elektromobilu BMW i3.

K dispozícii aj oficiálne foto

Tesne potom, ako bolo MINI Electric zachytené v „maske“ počas testovania, zverejnila automobilka dve súvisiace oficiálne fotografie. Tie odhaľujú prednú masku a disky kolies s asymetrickým vzorom. V prípade konceptu automobilka MINI uviedla, že maska a aerodynamické kryty kolies boli vyrobené na 3D tlačiarni.

Na trh príde po 60 rokoch od MINI č. 1

Veľkou zaujímavosťou a symbolikou je to, že prvý elektromobil od MINI príde na trh presne po 60 rokoch od predstavenia úplne prvého klasického modelu tejto značky. A to už v roku 2019.

Elektrický pohon MINI Electric sa bude vyrábať v závodoch koncernu BMW Group, v nemeckých mestách  Dingolfing a Landshut. Montáž vozidla bude prebiehať v anglickom Oxforde. Aktuálne správy hovoria, že jeho produkcia bude prebiehať aj v Číne, a to v partnerstve s domácou automobilkou Great Wall Motor.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová Škoda Octavia na špionážnych fotografiách. Dočkáme sa plug-in hybridu?
Nemecká a britská cena Hyundaiu Kona Electric naznačuje tú slovenskú
Novinky o e-SUV Škoda Vision E: Avizovaná cena, dojazd a športová verzia RS

Zdroje: Carscoops, BMW Group, Autonews 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár