MINI zverejnilo špecifikácie svojho najväčšieho elektromobilu Countryman E

0

Automobilka MINI patriaca do koncernu BMW Group sa pripravuje na svoju čisto elektrickú budúcnosť. A na tejto ceste jej pomôže aj novinka MINI Countryman E, ktorá sa dostane do výroby ku koncu roka. Čo aktuálne prezradil výrobca o tomto kompaktnom elektrickom crossoveri?

Elektrické MINI Countryman bude prvým modelom značky, ktorý sa bude vyrábať v Nemecku. A podľa výrobcu „spája zábavu z jazdy ako v elektrifikovanej motokáre s minimálnou ekologickou stopou,“ uvádza sa v tlačovej správe.

MINI Countryman je najväčším modelom britskej značky už niekoľko rokov. A to platí aj v prípade novej generácie, ktorá dostala tiež plne elektrický pohon. MINI aktuálne uvádza, že nový model je dlhší o 130 mm, keďže na dĺžku meria 4 429 mm. Na výšku si zas polepšil o 60 mm (1 613 mm). A už skôr automobilka MINI prezradila aj údaj o rázvore – 2 670 mm.

2 verzie

Elektrický Countryman bude dostupný v 2 verziách. Základná s pohonom jednej nápravy (zatiaľ nie je známe ktorej) nesie označenie „E“ a ponúkne výkon 140 kW. Druhá verzia MINI Countryman SE ALL4 bude prvým elektrickým modelom značky s pohonom všetkých kolies. Toto pohonné ústrojenstvo ponúkne max. výkon 230 kW v rámci režimu „Boost“. Na základe skorších informácií, v základnom režime by to malo byť 200 kW.

Obe spomínané verzie budú disponovať batériou s kapacitou 64,7 kWh, ktorá má zabezpečiť „odhadovaný dojazd cca 450 km“ (zrejme podľa cyklu WLTP). Táto hodnota by sa mala vzťahovať k základnej verzii. A „štvorkolka“ by mala podľa skorších informácií ponúknuť okolo 420 km (WLTP) na jedno nabitie.

Dozvedeli sme sa tiež, že začiatok výroby elektromobilu MINI Countryman E v Lipsku je naplánovaný na  november tohto roku. Takže sa zdá, že vozidlo sa oneskorí. Podľa skorších informácií sa totiž mala novinka od MINI dostať na trh v 3. štvrťroku 2023. Čo sa týka ceny, tú britská značka neprezradila ani v rámci dnešnej tlačovej správy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
MINI predstavilo prvé špecifikácie 3 nových elektromobilov Aceman, Cooper „2“ a Countryman
MINI predstavilo „prvý“ elektrický kabriolet. Príplatok za vietor vo vlasoch nie je malý
MINI prekvapuje. Predstavilo štúdiu elektrického mikrobusu Urbanaut

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár