Elektrické MINI utiahne Boeing 777. Takto vyzerá bez maskovania

1

Prvý produkčný elektromobil značky MINI, MINI Cooper SE, sa pomaly chystá do sériovej výroby. Výrobca nám aktuálne demonštruje jeho silu prostredníctvom videa, v rámci ktorého malý elektrický „hot hatch“ ťahá obrovské lietadlo Boeing 777F. Nedávne špionážne fotografie navyše novinku odhaľujú v plnej kráse, bez maskovania.

Koncern BMW Group informuje, že jeho 2. novodobý elektromobil MINI Cooper SE pôjde do sériovej výroby v novembri tohto roka. A to v anglickom Oxforde. Novinka dostane marketingovú podporu formou videokampane na sociálnych sieťach.

Za jej zahájením stojí aktuálne uverejnené video, v ktorom elektrické MINI účinkuje ako ťahač obrovského 150-tonového nákladného lietadla Boeing 777F. Podobne ako Tesla Model X na videu z minulého rokaTo je dôkazom schopností elektromotora, ktorý poskytuje maximálny krútiaci moment už od prvej otáčky. A vyzerá to tak, že novinka tiež ponúkne výbornú  trakciu. 

BMW Group hovorí, že Mini Cooper SE vychádza z 3-dverového MINI, pričom spája lokálne bezemisnú jazdu s typickými jazdnými vlastnosťami vozidiel značky, ktoré pripomínajú motokáru. Samozrejmosťou má byť aj prémiová kvalita a expresívny dizajn. Výrobca zatiaľ nemá v pláne 5-dverovú verziu.

Bez maskovania v uliciach L.A.

Doteraz sme mali možnosť vidieť viacero oficiálnych či neoficiálnych záberov maskovaného prototypu Mini Cooper SE. Avšak nedávno bol model zaznamenaný v plnej svojej kráse, bez maskovania. A to v uliciach Los Angeles, kde zrejme prebiehalo natáčanie jedného z propagačných videí.

Ako máme možnosť vidieť, sériové vozidlo by si mohlo preniesť viacero detailov z konceptu, ktorými sa bude odlišovať od konvenčných verzií. A zdá sa, že príznačnou farbou modelu bude žltá. Veď tá je prítomná v rámci každého originálneho prvku elektrického MINI.

Podľa portálu Autoexpress, ktorý uverejnil „špio-foto“, sa prototypy prvého elektrického MINI aktuálne testujú s rakúskych Alpách. Novinka by sa mala dostať na trh v 1. kvartáli budúceho roka. Ďalšie informácie ohľadom možných špecifikácií modelu nájdete v našom článku: MINI už vyrába svoj prvý elektromobil. Čo o ňom zatiaľ vieme?

Zdroj titulnej fotografie: Autoexpress

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW i4: Konkurent Tesly Model 3 na špionážnych záberoch
Tesla Model X „potiahla“ Boeing 787 a vytvorila Guinnessov rekord
Špionážne fotografie interiéru Porsche Taycan. Bez unifikácie, konečne!

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár