MINI predstavilo „prvý“ elektrický kabriolet. Príplatok za vietor vo vlasoch nie je malý

1

Značka MINI predstavila plne elektrický kabriolet MINI Cooper SE Cabrio, ktorý vychádza z elektrického hatchbacku MINI Cooper SE a spaľovacieho kabrioletu MINI Cabrio. V tlačovej správe najskôr uvádza, že ide o prvý elektrický kabriolet na svete, následne upresňuje, že to má platiť v rámci segmentu malých prémiových áut.

MINI Cooper SE Cabrio „skracuje prechodné obdobie“, kým sa predstaví nová generácia plne elektrických modelov britskej značky. Od apríla 2023 bude model MINI Cooper SE Cabrio dostupný v Európe v počte obmedzenom na 999 vozidiel.

„Pred 3 rokmi sme uviedli na trh elektromobil MINI Cooper SE a dnes je každé piate vozidlo značky MINI predané v Európe plne elektrické. Tento úspech nás podnietil k tomu, aby sme v priebehu niekoľkých mesiacov predstavili malú sériu modelu MINI Cooper SE Cabrio. Teší ma, že 999 zákazníkom značky MINI môžeme ponúknuť výnimočný a exkluzívny pocit z jazdy na motokáre pod holým nebom,“ povedala šéfka MINI, Stefanie Wurst.

Známe špecifikácie

S dĺžkou 3 863 mm, šírkou 1 727 mm a rázvorom 2 495 mm zostávajú rozmery, vrátane batožinového priestoru s objemom 160 l, nezmenené v porovnaní s MINI Cabrio vybaveným spaľovacím motorom. Elektrický kabriolet má výkon 135 kW, pričom jeho kompaktný elektromotor umožnil „harmonické rozloženie zaťaženia náprav“ a tiež podporil agilitu a ovládateľnosť. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 7,3 s. Dojazd novinky je 201 km (WLTP).

Plne elektricky poháňanú, a teda tichú textilnú strechu v štýle MINI Yours s typickým vzorom Union Jack, možno otvárať, zatvárať alebo „nastaviť ako posuvnú strechu“ až do rýchlosti 30 km/h.

Aj špeciálna výbava

Pre túto limitovanú edíciu boli navrhnuté 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin v 2-farebnom vyhotovení Electric Power Spoke, ktoré sú vyrobené zo sekundárneho hliníka. Kombinácia zelenej elektriny pri výrobe a využitia druhotnej suroviny môže pritom výrazne znížiť emisie CO2.

Športové sedadlá v dizajne MINI Yours Leather Lounge ponúkajú vyhrievanie a nastaviteľnú dĺžku sedacej časti. Multifunkčný športový kožený volant s poťahom Nappa môže byť takiež vyhrievaný. K statusu vozidla prispievajú aj exkluzívne čierne povrchy Piano Black, ktoré možno ozvláštniť náladovým osvetlením.

Všetky podstatné informácie sa počas jazdy premietajú aj na MINI Head-Up displeji. Na dlhších cestách zvyšuje komfort okrem iného aktívny systém na udržiavanie rýchlosti s funkciou Stop & Go, ako aj asistenčný systém MINI Driving Assistant.

Čo sa týka ceny modelu MINI Cooper SE Cabrio, napr. v Nemecku stojí 60 000 €. Pre porovnanie, súrodenecký elektrický hatchback MINI Cooper SE začína na rovnakom trhu na cenách cca 37 000 až 40 000 €, v závislosti od stupňa výbavy. A model MINI Cabrio so spaľovacím motorom stojí od 31 800 €, 37 950 € („Cooper S“), resp. 44 700 € („John Cooper Works“), v závislosti od verzie.

Zdroje: tlačová správa (BMW Group), MINI DE

SÚVISIACE ČLÁNKY:
MINI predstavilo koncepčný elektrický crossover Aceman
MINI prekvapuje. Predstavilo štúdiu elektrického mikrobusu Urbanaut
Audi ukončilo vývoj spaľovacích motorov, MINI sa stane „elektromobilkou“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Som priaznivec BEV. Posudzujem ich však veľmi racionálne, a preto zatiaľ nie je BEV, ktoré by som si kúpil. Za vietor vo vlasoch v BEV MINI Cooper SE Cabrio by som preto toľko nedal, ale šťastní tí, ktorí na to majú, a za to dajú !!! 🙂 ……

Pridajte komentár