Nový elektrický MINI Cooper odhalil svoj interiér. Čo všetko vieme o tomto modeli?

1

MINI chystá na trh druhú generáciu elektrického Coopera – „MINI Cooper Electric„. Aj novinka má pritom priniesť zábavné riadenie na spôsob motokáry. A po zverejnených vybraných parametroch či fotografiách maskovaného vozidla Briti odhalili aj jeho interiér.

Britské MINI patriace do koncernu BMW Group sa začína transformovať na čisto elektrickú značku. V pomerne blízkom období sa pritom chystá na trh uviesť hneď 3 nové elektromobily. A jedným z nich bude aj „čiperný“ malý hatchback zo segmentu B – MINI Cooper Electric.

Druhá generácia elektrického Coopera by už mala vyrásť na dedikovanej platforme, a to zrejme od partnera koncernu BMW Group, čínskej automobilky Great Wall Motors. Úplne nový bude pritom aj dizajnový jazyk interiéru s jasným odkazom do minulosti.

MINI v prípade aktuálne odhaleného interiéru modelu MINI Cooper Electric 2. generácie uvádza, že ide o „modernú interpretáciu pôvodného dizajnu MINI“. A porovnanie interiéru modelu z roku 1959 s novinkou im dáva za pravdu.

Novinkou tiež je, že centrálny dotykový displej je takmer plne okrúhly a netvorí ho len obdĺžnikový výsek z kruhového podkladu ako v prípade predchádzaného modelu. Displej pritom využíva technológiu OLED. V porovnaní s prechádzajúcou generáciou prišla novinka o digitálnu prístrojovú dosku vodiča. Tá bola nahradená head-up displejom.

mini cooper electric interier

Zdroj: MINI/video

Čo ešte vieme o novom „e-Cooperi“?

Automobilka MINI doteraz prezradila viacero dôležitých informácií ohľadom chystanej novinky, ktorá príde na trh budúce leto. Vďaka tomu poznáme napr. rozmery tohto výlučne 3-dverové modelu, a to 3 860 x 1 435 x 2 525 mm (dĺžka x výška x rázvor; šírka zatiaľ nie je známa).

K dispozícii budú dve verzie. Základný model s označením Cooper E je naladený na výkon 135 kW a verzia Cooper SE má výkon 160 kW. Tieto verzie sa líšia aj kapacitou batérie – 40,7 kWh oproti 54,2 kWh. Akumulátory pritom zabezpečia dojazd okolo 300, resp. 400 km (zrejme ide o odhad na základe cyklu WLTP).

mini cooper electric

Zdroj: BMW Group

A šéfka značky MINI, Stefanie Wurst, sa vyjadrila aj ohľadom ceny modelu MINI Cooper Electric. Ako sa dalo očakávať, nepôjde o žiadne ľudové vozidlo. Novinka má totiž stáť „cez 30 000 GBP“ (cca 35 000 €).

mini cooper electric

Zdroj: BMW Group

SÚVISIACE ČLÁNKY:
MINI zverejnilo špecifikácie svojho najväčšieho elektromobilu Countryman E
MINI predstavilo koncepčný elektrický crossover Aceman
Nové elektromobily od BMW budú mať výkon až 1 000 kW a rýchlo-nabíjateľné batérie s kapacitou až 150 kWh
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. MINI Cooper ma nechytil za srdce v roku 1959, a nechytil vlastne dodnes! Nepomôže tomu ani OLED display! Ja si radšej počkám na niečo iné …..

Pridajte komentár