MINI predstavilo koncepčný elektrický crossover Aceman

1

Automobilka MINI, ktorá patrí pod BMW Group, minulý rok uviedla, že sa stane čisto elektrickou značkou, pričom na tejto ceste jej pomôže aj elektromobil vychádzajúci z aktuálne predstaveného konceptu MINI Aceman.

Už vieme, že MINI sa chce stať ďalšou čisto elektrickou značkou. Ako spoločnosť uviedla v nedávnej minulosti, posledný spaľovací model predstaví v roku 2025. Potom už budú prichádzať na trh len čisto elektrické modely. Do roku 2027 majú pritom elektromobily tvoriť minimálne polovicu z celkových predajov značky. A začiatkom budúceho desaťročia má mať MINI vo svojom portfóliu len plne elektrické modely.

Koncom roku 2020 automobilka MINI uviedla, že chystá 2 elektromobily – menší a kompaktný crossover, ktoré by mali vyrásť na špecializovanej platforme pre elektrické autá a ktoré sa budú vyrábať v Číne (v spolupráci s miestnym partnerom Great Wall Motor). A neskôr sme sa dozvedeli, že nástupca modelu Countryman s plne elektrickým pohonom sa dostane do ponuky v roku 2023.

5-miestny crossover Aceman

Aktuálne sme vďaka tlačovej správe od MINI získali predstavu, ako bude vyzerať jeden zo spomínaných elektrických crossoverov, ktorý by mal niesť meno MINI Aceman. Štúdia MINI Concept Aceman má rozmery 4,05 x 1,99 x 1,59 m (dĺžka x šírka x výška) a ponúka 5 miest na sedenie.

Novinka je nositeľom nového dizajnového jazyka Charizmatic Simplicity (charizmatická jednoduchosť). Má ísť tiež o prvý model so „zodpovedným materiálovým dizajnom“, pričom vozidlo napr. neobsahuje chrómové prvky a kožu.

„Štúdia MINI Concept Aceman poskytuje prvý pohľad na úplne nové vozidlo, ktoré v budúcnosti modelovej rodiny premostí priestor medzi MINI Cooper a MINI Countryman. Odráža, ako sa MINI pretvára na čisto elektrickú značku a čo od nej možno očakávať: pocit elektrifikovanej motokáry, pohlcujúci digitálny zážitok a silné zameranie na minimálnu ekologickú stopu,“ hovorí šéfka MINI, Stefanie Wurst.

Spoločnosť MINI aktuálne neprezradila žiadne technické špecifikácie. Viac sa snáď dozvieme 23. augusta, kedy sa MINI Aceman prvýkrát ukáže verejnosti. A to v Kolíne nad Rýnom v rámci podujatia Gamescom 2022.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
MINI prekvapuje. Predstavilo štúdiu elektrického mikrobusu Urbanaut
Nový elektrický Smart #1 sa chystá na trh. Spoznali sme aj prvé predpredajné ceny
BMW predstavilo svoje „vstupné“ elektrické SUV iX1. Na trh príde ešte tento rok

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár