Najmenší elektromobil sveta zo Švajčiarska za 12 000 € sa chystá do výroby

2

Pravdepodobne najmenší 2-miestny 4-kolesový elektromobil sveta Microlino, ktorý pochádza zo Švajčiarska, dostal európsku homologizáciu. Môže tak začať jeho výroba. Čo všetko ponúkne tento miniatúrny retro-sympaťák, ktorý sa nechal inšpirovať modelom BMW Isetta z 50. rokov?

Švajčiarskemu výrobcovi kompaktných dopravných prostriedkov Micro Mobility už nebráni nič tomu, aby spustil výrobu svojho maličkého mestského elektromobilu. Ako informuje, práve získal homologizáciu pre celý európsky trh. Zároveň sa ospravedlňuje, že to trvalo dlhšie ako sa čakalo. Dôvodom pozdržania boli unikátne dvere, cez ktoré sa nastupuje spredu. Netypické riešenie si vyžiadalo zdĺhavejšie testovanie.

Microlino – špecifikácie

O pohon metského elektro-vozítka sa stará motor s výkonom 15 kW a krútiacim momentom až 110 Nm. Jeho „dopovanie“ môže zabezpečovať buď batéria (Li-Ion) s kapacitou 8 kWh, alebo 14,4 kWh. Vďaka ním dosiahne vozidlo reálny dojazd 126, resp. 202 km.

Z 0 na 50 km/h zrýchli tento 510 kg vážiaci elektromobil za 5 sekúnd. Jeho maximálna rýchlosť je 90 km/h. Pochváliť sa môže skutočne kompaktnými rozmermi, a to 2 435 (dĺžka) x 1 500 (šírka) x 1 459 mm (výška). Batožinový priestor má obdivuhodných 300 litrov.

Z bežnej domácej zásuvky trvá nabíjanie 4 hodiny. Na verejnej AC nabíjačke sa nabije cez Type 2 konektor za 1 hodinu. Koncová cena elektromobilu Microlino by mala začínať na sume okolo 12 000 €.

Výrobné plány

Prvá séria vozidiel v počte 25 ks pôjde do výroby v septembri tohto roku. Tie budú slúžiť na testovacie jazdy pre zákazníkov, ktorí budú cenným zdrojom spätnej väzby. Na jej základe vznikne finálna verzia vozidla, ktorá pôjde do sériovej výroby.

Sériová produkcia by mala byť spustená v decembri, pričom vozidlá hneď poputujú švajčiarskym zákazníkom. Potom sa dodávky rozšíria aj na iné trhy. Prvým z nich bude nemecký.

Rezervácie

Elektromobil Microlino je možné nezáväzne a zdarma rezervovať na stránkach výrobcu. Konfigurátor vozidla by mal byť podľa výrobcu dostupný už čoskoro. V rámci neho bude na výber množstvo farebných variantov, vrátane dvojfarebných. Spoločnosť Micro Mobility hovorí, že aktuálne eviduje cca 6 500 rezervácií.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nemecký “univerzitný” elektromobil za 15 900 € ide do výroby už túto jeseň
Pamätáte sa? BMW predstavilo predchodcu elektromobilu i3 pred 27 rokmi
Elektromobil od MINI sa už testuje. Dôkazom špionážne fotografie

Výrobca taktiež oznámil, že uzatvoril dohodu so 70 servisnými strediskami siete Bosch Car Service v rámci švajčiarskeho trhu. To naznačuje, že kvalitná servisná podpora je jednou z jeho priorít.

Tak čo, ako sa vám páči táto elektrická lienka? 🙂

Zdroje: Micro Mobility, Ecomento

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. ak to budu produkovat v CH, teda mimo EU, tak pri dovoze si hned moze zaujemca priratat 30% za nic (dan, clo) a hned to bude super deal …

Pridajte komentár