Švajčiarsky mikro-elektromobil za 12 000 € je „už“ možné predobjednať

1

„Roztomilý“ mini-elektromobil Microlino, ktorý bol inšpirovaný modelom BMW Isetta z 50. rokov, je dostupný na predobjednávku. Zmluvný výrobca však toto vozidlo okopíroval a chce ho predávať pod vlastnou značkou. Dodávky by tak mohli byť ohrozené.

Microlino je pravdepodobne jedným z najmenších 2-miestnych 4-kolesových elektromobilov na svete. Bol inšpirovaný modelom BMW Isetta, pričom si „prepožičal“ aj riešenie dverí, ktoré sa nachádzajú v prednej časti vozidla.

Špecifikácie

O pohon elektromobilu Microlino sa stará motor s výkonom 15 kW a krútiacim momentom až 110 Nm. Jeho „dopovanie“ môže zabezpečovať buď batéria (Li-ion) s kapacitou 8 kWh, alebo 14,4 kWh. Vďaka ním má vozidlo dosiahnuť reálny dojazd 125, resp. 200 km.

Z 0 na 50 km/h zrýchli toto 510 kg „vozítko“ za 5 sekúnd. Jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na 90 km/h. Pochváliť sa môže skutočne kompaktnými rozmermi – 2 435 x 1 500 (vpredu) x 1 459 mm (dĺžka x šírka x výška) a batožinovým priestorom 300 litrov. Z bežnej domácej zásuvky sa nabije za 4 hodiny. Cez AC nabíjačku to však môže trvať len 1 hodinu.

Konfigurátor spustený

Na oficiálnej stránke je už možné vozidlo nakonfigurovať a zarezervovať. Microlino pritom začína na sume 12 000 €. Jeho cena sa však môže vďaka doplnkovej výbave a väčšej batérii vyšplhať až na 17 450 €.

Problémy s výrobcom

Švajčiarska spoločnosť Micro Mobility, ktorá stojí za Microlinom, sa však potýka s problémami súvisiacimi so zmluvným výrobcom Artega, informuje Electrive. Podľa Micro Mobility dosahuje výrobok nedostatočnú kvalitu, navyše Artega chystá vlastný elektromobil, ktorý sa má nápadne podobať na Microlino.

Ten sa nazýva Karolino a podľa spoločnosti Artega obsahuje 150 technologických vylepšení v porovnaní s modelom Microlino. Predstavený má byť na septembrovom autosalóne vo Frankfurte, pričom dodávky majú začať v októbri.

Dodávky Microlina, ktoré mali byť spustené v apríli, sú aktuálne odložené na neurčito. Podľa spoločnosti Micro Mobility je Karolino kópiou ich vozidla. Schyľovať by sa tak mohlo k súdnemu sporu, ktorý snáď však dodatočne neohrozí dodávky modelu Microlino.

Zdroj titulnej fotografie: Micro Mobility Systems

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Legendárny Usain Bolt odhalil „svoj“ elektromobil za 9 000 €
Česi pracujú na „lacnom“ mestskom elektromobile s dojazdom až 240 km
„16-tisícový“ elektromobil od nemeckého startupu je na ceste k zákazníkom, avšak…

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár