Švajčiarsky „mikro-elektromobil“ Microlino za 12 000 € bude lepší

6

Švajčiarska spoločnosť Micro Mobility Systems musela kvôli súdnemu sporu odložiť výrobu svojho malého elektrického vozidla Microlino. Napokon to však nemusí byť na škodu, nakoľko získala čas na jeho podstatné vylepšenie. Do výroby sa napokon dostane budúci rok.

O zámeroch spoločnosť Micro Mobility Systems ohľadom elektromobilu Microlino, ktorý bol inšpirovaný vozidlom Isetta z 50. rokov (to vyrábalo v licencii napr. aj BMW), už vieme nejaký ten rok. Veci však pribrzdil súdny spor švajčiarskej spoločnosti s pôvodným zmluvným výrobcom Microlina. Mimochodom konkurenčný model KARO-Isetta, ktorý bol v podstate predmetom sporu, je už v predaji.

Vylepšenia a zmeny

Aktuálne Micro Mobility Systems informuje, že vylepšené Microlino 2.0 je na najlepšej ceste do výroby. Maličký štýlový mestský elektromobil kategórie L7e („ťažká štvorkolka“) pritom dostal nový podvozok, elektromotor aj batériu. Zmeny sa týkajú tiež dizajnu exteriéru a interiéru, uvádza Electrive.

Microlino 2.0 má ponúknuť lepšiu ovládateľnosť a ergonómiou. Úpravy tiež mali prispieť k tomu, že vozidlo bude možné jednoduchšie opraviť. Jeho podvozok sa bude vyrábať zo zmesi oceľového plechu a hliníka. Zadná náprava bola rozšírená o 50 %, čo umožnilo použitie nezávislého zavesenia kolies.

Stĺpik riadenia je po novom fixný, takže sa už nevyklápa spoločne s jedinými „prednými“ dverami. Nový elektromotor ponúkne vyšší výkon, jeho hodnotu však nepoznáme. Pôvodne avizovaný model mal 15 kW a krútiaci moment 110 Nm. V rámci batérie došlo k výmene batériových článkov, pričom novinka bude obsahovať články typu NMC.

Vďaka tomu je batéria menšia, čo sa pozitívnej prejavilo v rámci priestorovej ponuky modelu Microlino 2.0. Dojazd, cena či maximálna rýchlosť by sa však nemali líšiť od pôvodne avizovaných hodnôt. To znamená, že môžeme očakávať dojazd 125, resp. 200 km (v závislosti od kapacity batérie), cenu od 12 000 € a maximálnu rýchlosť 90 km/h.

Spoločnosť Micro Mobility Systems aktuálne začala s výrobou prvých kusov vynovených prototypov elektromobilu Microlino 2.0. Výroba sériových vozidiel pre zákazníkov sa začne budúci rok. Presnejší termín spustenia dodávok zatiaľ nie je známy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobil MIA 2.0 za 16 000 € by mohol používať slovenské batérie InoBat
Malý ruský elektromobil Kamaz KAMA-1 ponúka veľmi slušné parametre
Reštart nemeckej „Tesly pre masy“ má priniesť cenovo dostupné e-autá

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Krásne naozaj.. Ale to co ta cena?
    Zrejme sa chcú len blisnut dizajnom, lebo predajmi sa isto neblisnu, ak z toho predaju 500ks. Zrejme nemajú žiadne výrobné kapacity, len garáž, takže aj tých 100 bude úspech.
    Inak vážne neviem, kto by si to kúpil aj ako druhé auto.

  2. Lubo ,absolútne s tebou súhlasím a všetkým nadšencom elektroaut na Slovensku prajem v 2021-roku viac tých“ reálnych“ áut,ako doteraz a hlavne za prijatelnú cenu!!

Pridajte komentár