Vychádzajúca hviezdička MG4 ponúkne dojazd až 520 km vďaka novej batérii

3

Elektrický kompaktný hatchback MG4, ktorý sa predáva aj na Slovensku, má vo všeobecnosti pozitívne ohlasy. A to aj vďaka relatívne dobrému pomeru „cena/výkon“. A výrobca aktuálne rozširuje modelovú ponuku o verziu „Extended Range“ s kapacitne väčšou batériou aj vyšším výkonom.

MG4 Extended Range podľa pôvodne britskej značky MG, ktorá aktuálne patrí pod čínsky koncern SAIC, má takisto zdôrazňovať filozofiu „Get More“ („získať viac“). A nový model „ide ešte ďalej a zároveň je cenovo dostupnejší ako jeho hlavní konkurenti,“ dodáva MG v rámci tlačovej správy.

Základom novinky je samozrejme platforma MSP, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre plne elektrické automobily (MG4 je teda „dedikovaný“ elektromobil). Verzia „Extended Range“ pritom využíva pohon zadnej nápravy. A prináša najmä kapacitne väčšiu batériu a elektromotor s vyšším výkonom.

Špecifikácie

Nová batéria má kapacitu 77 kWh a zabezpečuje dojazd 520 km podľa cyklu WLTP. Pre porovnanie, u nás aktuálne dostupné verzie ponúkajú 51 a 64-kWh akumulátor a dojazd 350, resp. 450 km (WLTP). A novinka sa má podľa výrobcu nabiť z 10 na 80 % za 39 min, ak sa použije nabíjacia stanica s výkonom 150 kW a vyšším.

Čo sa týka výkonu elektromotora, ten si polepšil na 180 kW, vďaka čomu MG4 Extended Range zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,5 s. Slabšie verzie pritom ponúkajú výkon 125 a 150 kW. Novinka tiež získala väčšie štandardné disky kolies (18″) či „2-farebnú strechu“.

Cena

Dôležitá otázka na záver. Ako sa vylepšená technika a lepšie parametre podpísali na cene? Odpoveď máme zatiaľ len v rámci britského trhu, kde MG4 Extended Range stojí 36 495 GBP (cca 42 200 €), čo je rovnako ako v prípade ďalšej pomerne čerstvej verzie MG4 xPower (AWD) zameranej na výkon.

„Bežné“ verzie pritom v Británii stoja od 26 995 GBP (cca 31 200 €), resp. 29 495 GBP (cca 34 100 €). A na Slovensku 32 990 €, resp. 37 490 € (pozn.: modely sa môžu líšiť výbavou). Príplatok za verziu s najdlhším dojazdom či vyšším výkonom je tak v porovnaní so základom tretinový, čo nie je málo (Tesla Model 3 „SR“ je pritom v „SK-konfigurátore“ len o cca 1 400 € drahšia). Na druhej strane, najporovnateľnejšia verzia Volkswagenu ID.3 (170 kW, 77 kWh, 559 km) stojí v Británii od 42 870 GBP (cca 49 600 €).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na slovenský trh sa chystajú elektromobily MG5 (kombi) a MG ZS EV (SUV)
Hyundai poodhalil športovú verziu modelu Ioniq 5 a MG4 príde ako hot-hatch s AWD
„Tesla a MG sú najväčšími víťazmi,“ uvádza JATO v rámci štatistík predaja áut v Európe za 1. polrok 2023
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár