Zaujímavý elektrický hatchback MG4 by sa mohol predávať aj na Slovensku

5

Britská značka MG, ktorá dnes patrí pod obrovský čínsky automobilový koncern SAIC, predstavila nový elektromobil pre európsky trh – MG4. Tento kompaktný hatchback vyrástol na úplne novej platforme a už tento rok oživí segment, ktorého zakladateľom je Nissan Leaf.

Ako sme už informovali, automobilka MG, ktorá sa začína zameriavať na elektromobily, sa chystá vstúpiť aj na slovenský trh. Model MG4 pre Európu by sa tak mohol objaviť aj u nás. A to by mohlo potešiť fanúšikov kedysi populárneho segmentu kompaktných hatchbackov (nižšia stredná trieda – „C“), kde dnes v prípade modelov s plne elektrickým pohonom nájdeme len Nissan Leaf a Volkswagen ID.3 (očakávať môžeme aj koncernového súrodenca Cupra Born), pokiaľ ide o náš trh.

Známe špecifikácie

MG4 je prvým modelom, ktorý vyrástol na úplne novej platforme MSP, určenej špeciálne pre elektromobily. Vozidlo s rozmermi 4 287 x 1 836 x 1 504 mm bude spočiatku dostupné v dvoch verziách vybavených batériami s kapacitou 51 a 64 kWh, ktoré zabezpečia dojazd 350, resp. 450 km (WLTP). Informácie ohľadom nabíjania zatiaľ zverejnené neboli.

V závislosti od batérie disponuje MG4 elektromotorom s výkonom 125 alebo 150 kW (pohon zadnej nápravy). Vďaka tomu má zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako 8 s a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 160 km/h. MG sa pritom chváli ideálnym rozložením hmotnosti 50:50, dobrou ovládateľnosťou a pôžitkom z jazdy. Neskôr sa tiež máme dočkať verzie s pohonom oboch náprav.

MG uvádza, že model 4 je nízky vďaka novému mimoriadne plochému batériovému packu „One Pack“, ktorý má byť najtenší v tejto triede automobilov (110 mm). Vyznačovať sa má mimoriadne vysokou mierou integrácie, mimoriadne dlhou životnosťou a bezpečnostnou ochranou „zero thermal runaway“.

mg4

Zdroj: MG

Elektrický hatchback MG4 príde podľa výrobcu na európsky trh v 4. kvartáli tohto roku. V prípade tohto modelu nás pritom bude veľmi zaujímať aj cena. Tú však automobilka MG zatiaľ neprezradila.

Zdroj: MG

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na slovenský trh prídu nové elektromobily vďaka „novej“ značke MG
MG ponúka k elektromobilom podstatne lacnejší servisný plán ako k spaľovákom
Prvý „európsky“ elektrický kombík MG 5 dostal prvú cenovku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. MG4 je na pohľad zaujímavé autíčko. Zo sektoru elektoáut sa však stala neskutočná sľubotechna starých, nových i budúcich výrobcov …..

  2. Ideálna veľkosť a ešte keby cena bola do 20-tis. eur ,tak by určite zaujalo aj na Slovensku !? Tiež je škoda ,že sa nepíše či sa už v Číne vyrába a koľko stojí tam ? Má podobnú veľkosť ako Dacia Sandero, takže je to auto aj do mesta aj na dialnicu pre päť ľudí ! Aj dojazdy sú dobré .

  3. Citujem z článku
    – …vďaka novému mimoriadne plochému batériovému packu „One Pack“ … „bezpečnostnou ochranou „zero thermal runaway“.

    Má to aj teplotné riadenie batérie, alebo nie?

Pridajte komentár