Britský výrobca športiakov MG predstavil elektrické SUV „eZS“

1

Britská, prevažne športová značka MG predstavila svoj ďalší elektromobil. Tentokrát sa však nejedná o športiak, ale o SUV s názvom MG eZS. Konkurovať by mohlo napríklad Hyundaiu Kona Electric.

Automobilka MG nám ukázala svoj prvý elektromobil už minulý rok. Jednalo sa o krásny športový koncept MG E-Motion. Ten disponoval dojazdom 500 km (neznámy cyklus) a zrýchlením z 0 na 100 km/h pod 4 sekundy. Výrobca pritom sľuboval šokujúco nízku cenu, a to len 35 000 €.

Tentokrát sme sa však dočkali produkčného a praktickejšieho elektrického modelu. Malé SUV MG eZS je typickým moderným vozidlom do mesta, ktoré by malo svojimi rozmermi konkurovať elektromobilom ako Hyundai Kona Electric a DS 3 Crossback E-Tense.

Slušné špecifikácie

Pod jeho kapotou nájdeme elektromotor s výkonom 148 koní, ktorý poháňa prednú nápravu. Výbornú jazdnú dynamiku by mal zabezpečiť krútiaci moment 350 Nm. Aj vďaka nemu zrýchli malé elektrické SUV z 0 na 50 km/h za 3,1 sekundy.

Údaj o kapacite batérie zatiaľ nepoznáme, výrobca však prezradil dojazd vozidla. MG eZS má zvládnuť na jedno nabitie 428 km. Neuvádza sa však, v rámci akého cyklu bol nameraný. Elektromobil bude podporovať rýchlonabíjanie. Na 80 % sa má nabiť za 30 minút.

Kde sa bude predávať?

MG eZS nebolo primárne vyvíjané ako elektromobil. Vychádza zo spaľovacieho modelu MG ZS SUV. Tento model sa predáva napríklad vo Veľkej Británii a Číne. Elektrická verzia bude dostupná minimálne na rovnakých trhoch.

Zaujímavé bude sledovať, či sa nové elektrického modely značky dostanú aj na nové európske trhy, ktoré čoraz viac bažia po elektromobiloch. Ktovie, možno rozvoj elektromobility napokon privedie túto britskú značku, ktorú už vlastní čínsky koncern SAIC, poprvýkrát aj na Slovensko. Nepochybujeme o tom, že o takýto typ vozidiel bude u nás v budúcnosti veľký záujem.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Audi testuje malé elektrické SUV. Bude konkurovať Hyundaiu Kona Electric?
Renault chystá elektrické SUV veľkosti modelu Kadjar s dobrým dojazdom
Bulharský producent športiakov ide vyrábať elektromobily za 10 000 €

Zdroj: Autoexpress, titulná fotografia: MG

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. …….
    …obile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/MG-Elektro-MG-E-60-ZS-Navi-LED-Smart-Key-S/vhc:car,pgn:1,pgs:50,ms1:17300__,ful:electricity/pg:vipcar/265774866.htm…
    ….
    …obile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/MG-SUV-E100-Reichweite-450-km-S/vhc:car,pgn:1,pgs:50,ms1:17300__,ful:electricity/pg:vipcar/265607738.htm…
    ……

Pridajte komentár