Na slovenský trh prídu nové elektromobily vďaka „novej“ značke MG

14

Pôvodne britská značka MG s dlhou tradíciou, ktorá dnes patri pod obrovský čínsky koncern SAIC, prichádza na Slovensko. A to je dobrá správa najmä pre elektromobilistov, pretože značka sa v rámci Európy zameriava najmä na elektromobily, a to skôr z cenovo nižších segmentov.

Vozidlá značky MG prinesie na slovenský a český trh spoločnosť Autobinck, pričom prvé obchodné zastúpenie na našom území by malo byť otvorené v júni tohto roku, informoval PortalRidice na základe správy od Autobinck.

Samozrejme nás najviac zaujíma, aké elektromobily od MG môžu očakávať slovenskí motoristi. V tomto smere nie sú známe oficiálne informácie, pozrime sa preto na európsky web značky MG, ktorý prezrádza, aké modely sa dovážajú alebo chystajú na európske trhy.

MG ZS EV

Modelom, ktorému sa v Európe dobre darí, je kompaktné SUV MG ZS EV. Dostupné je v 2 verziách s dojazdom 320 a 440 km (WLTP), výkonom 115 a 130 kW či krútiacim momentom 280 Nm. Jeho nabitie z 5 na 80 % prostredníctvom rýchlonabíjačky má trvať okolo 40 min. Palubná nabíjačka má výkon 6,6 alebo 11 kW.

mg zs ev

Zdroj: MG

MG 5

MG 5 bude pravdepodobne prvým elektrickým vozidlo typu kombi na európskom trhu. Tento „kompakt“ má rovnakú pohonnú jednotku ako model MG ZS EV a dojazd 320 alebo 400 km (WLTP) v závislosti od verzie. Nabitie batérie z 0 na 80 % má na DC zdroji trvať 40 min. Palubná nabíjačka má výkon 11 kW.

mg 5

Zdroj: MG

MG Marvel R

MG Marvel R je SUV strednej triedy so 70-kWh batériou, dojazdom 402 km (WLTP) v prípade jednomotorovej verzie (výkon: 132 kW, krútiaci moment: 410 Nm), resp. 370 km (WLTP) v prípade verzie s pohonom oboch náprav (výkon: 212 kW, krútiaci moment: 665 Nm). Batéria sa má na príslušne výkonom DC zdroji nabiť z 5 na 80 % za 43 min. Palubná nabíjačka má výkon 11 kW.

mg marvel r

Zdroj: MG

A európsku zostavu vozidiel kompletizuje plug-in hybrid MG EHS. Toto kompaktné SUV pritom okrem iného ponúka 16,6-kWh batériu a čisto elektrický dojazd 52 km (WLTP).

mg ehs

Zdroj: MG

Budeme dúfať, že sa na Slovensku dočkáme všetkých spomínaných plne elektrických modelov, a to za primerané ceny. Snáď sa v tomto smere dozvieme viac už čoskoro.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
MG ponúka k elektromobilom podstatne lacnejší servisný plán ako k spaľovákom
Na slovenský trh sa chystá ďalší čínsky elektromobil Dongfeng S50EV
Tesla Model Y už aj pre Slovákov v rámci oficiálneho konfigurátora. Čo cena?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

14 komentárov

 1. Autá nevyzerajú zle. Otázka je, aké budú ich ceny a kvalita, a či sa kupujúcim oplatí za danú, zatiaľ neznámu cenu, „trpieť“ minimálne zo začiatku slabú servisnú sieť.

 2. Ze ponuknu kombik je super, ten sa im bude predavat ked nikto iny neponuka, ale tie dalsie 3 SUV do preplneneho segmentu su zbytocne. Mohli priniest radsej nepremiovy sedan ci ine prazdne segmenty.

 3. Parametre nejako zvlášť oslnivé nie sú, ale zato ani najhoršie. Taký akýsi „zlatý stred“.
  Ja len dúfam, že to „nezabijú“ premrštenou cenou. Bola by to škoda.
  Určite si ich rád nechám predviesť „naživo“.
  Dopredu škoda hodnotiť, informácií je fakt málo…

 4. Je to pekné že máme voľný trh udalosti posledných dní nám však ukazujú na ktorej strane Čína stojí. Preto Činské autá nebrať. Iste poznámky ako že máme čínske mobily ( nemám) a kopu iných veci si odpuste. Robím všetko preto aby som toho s Činy mal čo najmenej.

  • Co znamena ze nemas cinsky mobil? Nieje to cinska znacka? Alebo nebol vyrobeny v cine? Alebo nema cincke suciastky? Alebo neboli nan pouzite ziadne cinske suroviny?
   Ale snaha sa ceni.

  • Keď bude benzín za 2 eurá ja sa odveziem aspoň na solárnu energiu, ale Ty môžeš jedine ošomrať veľké ceny P,H alebo sadnúť na bike a šliapať…

   • V Nemecku sú ceny benzínu a nafty už niekoľko dní cez 2 € / liter. Nafta včera 2,36, benzín 2,14. Na diaľnici nafta cez 3 €, kamióny totiž v podstate nemajú inú možnosť tankovať ako na diaľnici. Pracujem v Nemecku, vidím to každý deň. Čoskoro to príde aj na Slovensko.
    Fakt najvyšší čas „odstrihnúť sa“ od fosílií, nahádzať na strechu solárne panely a kúpiť si elektromobil…

 5. Krásne plamenné slova všetkých komentátorov! Ale počkajte chlapi, ako nás všetkých prekvapí prichádzajúca realita !!! …

Pridajte komentár